Divoký východ! Bělorusové odvolali trenéra během probíhajícího šampionátu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      8. 5. 2018 13:08    Komentář  

Kanaďan Dave Lewis už není trenérem běloruské hokejové reprezentace, ve funkci skončil po třech vysokých prohrách na mistrovství světa. Ve zbytku turnaje a také v pátečním zápase proti národnímu týmu jej nahradí jeho dosavadní asistent Sergej Puškov.

Čtyřiašedesátiletý bývalý kouč Detroitu a Bostonu neustál špatný úvod šampionátu, v němž Východoevropané postupně podlehli Švédsku (0:5), Francii (2:6) a Rusku (0:6) a zařadili se mezi hlavní adepty na sestup.

„Na základě špatného vstupu do mistrovství se Běloruská hokejová federace a Dave Lewis rozhodli po vzájemné dohodě, že tým potřebuje nového šéfa. Dave věří, že tato změna v trenérském týmu pomůže získat potřebný impulz ke zlepšení hry,“ oznámili zástupci svazu.

V Kodani čekají Bělorusy ještě duely se Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a Slovenskem.

Lewis vedl lavičku Běloruska od sezóny 2014/15. Puškov, který reprezentoval Rusko na MS 1993, je součástí realizačního týmu teprve rok.

Titulní foto: Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.