Divoký východ! Bělorusové odvolali trenéra během probíhajícího šampionátu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      8. 5. 2018 13:08    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divoký východ! Bělorusové odvolali trenéra během probíhajícího šampionátu  

Kanaďan Dave Lewis už není trenérem běloruské hokejové reprezentace, ve funkci skončil po třech vysokých prohrách na mistrovství světa. Ve zbytku turnaje a také v pátečním zápase proti národnímu týmu jej nahradí jeho dosavadní asistent Sergej Puškov.

Čtyřiašedesátiletý bývalý kouč Detroitu a Bostonu neustál špatný úvod šampionátu, v němž Východoevropané postupně podlehli Švédsku (0:5), Francii (2:6) a Rusku (0:6) a zařadili se mezi hlavní adepty na sestup.

„Na základě špatného vstupu do mistrovství se Běloruská hokejová federace a Dave Lewis rozhodli po vzájemné dohodě, že tým potřebuje nového šéfa. Dave věří, že tato změna v trenérském týmu pomůže získat potřebný impulz ke zlepšení hry,“ oznámili zástupci svazu.

V Kodani čekají Bělorusy ještě duely se Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a Slovenskem.

Lewis vedl lavičku Běloruska od sezóny 2014/15. Puškov, který reprezentoval Rusko na MS 1993, je součástí realizačního týmu teprve rok.

Titulní foto: Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.