Divoký východ. KHL na poslední chvíli okopírovala bodový systém NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      29. 8. 2018 9:13     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divoký východ. KHL na poslední chvíli okopírovala bodový systém NHL  

Fanda NHL

Fanda NHL

Přestože je start KHL na programu v sobotu 1. září, vedení ruské soutěže se na poslední chvíli nečekaně rozhodlo pro významnou změnu. Podle portálu sport-express.ru přejde liga na stejný bodový systém, který funguje v NHL.

Doposud si týmy připisovaly za vítězství v řádné hrací době tři body, za triumf v prodloužení dva body a za prohru po prodloužení jeden bod.

Od nadcházející sezóny si ale mužstvo připíše do tabulky za výhru vždy dva body a to bez ohledu na to, zda jí bylo dosaženo v prodloužení, po nájezdech nebo v rámci 60 minut.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Ruský miliardář chce trumfnout NHL

Čelní ligoví představitelé si od této novinky slibují větší vyrovnanost soutěže.

David Jahoda z webu hokej.cz v této souvislosti upozorňuje, že k podobnému kroku se Kontinentální hokejová liga neuchýlila poprvé. Před dvěma lety byl změněn formát prodloužení dokonce v průběhu rozehrané sezóny. Ze dne na den se začalo z původních čtyři na čtyři hrát tři na tři.

Titulní foto: Aleksey Fokin / flickr.com

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.