Dnešní den v hokejové historii: Gretzky se stal nejlepším střelcem všech dob

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      23. 3. 2020 13:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dnešní den v hokejové historii: Gretzky se stal nejlepším střelcem všech dob  

Fanshop týmuWayne Gretzky 23. března 1994 přepsal historické tabulky NHL. Právě v tento den se prosadil v zápase proti Vancouveru. Byl to jeho 802. gól kariéry, tímto výkonem přeskočil v tabulce střelců Gordieho Howea.

Na rekordní zápis přihrál číslu 99 jeho dlouholetý ochránce Marty McSorley. Padl ve druhé třetině utkání, které Kings ale nakonec prohráli 6:3.

Legenda měla díky skvělé spolupráci s Lucem Robitaillem a McSorleyem snadnou pozici, protože brankář Canucks Kirk MacLean byl mimo svoji pozici a nechal tak téměř prázdnou branku.

Gretzky hrál ještě dalších pět let a svůj končený účet zastavil na 894 brankách.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz