Do Edmontonu NE! trvá si na svém Puljujärvi

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      10. 8. 2019 11:54     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do Edmontonu NE! trvá si na svém Puljujärvi  

Jesse Puljujärvi by rád působil i nadále v NHL, stále však odmítá oblékat dres Edmontonu, za který hraje od sezóny 2016/17.

Hráčovy názory reprodukoval jeho agent Mark Lehto.

Finský útočník je natolik znepokojen možností pokračování u Oilers, že začal jednat s Kärpätem Oulu.

„Není to o financích,“ snažil se Lehto osvětlit Puljujärviho pohnutky. „Pokud bychom chtěli více peněz, tak bychom už před dvěma měsíci podepsali smlouvu v KHL.“

Edmonton nevyloučil, že vzdorovitému Finovi vyjde vstříc a vymění jej. Hledá ale na trhu vhodnou protihodnotu.

21letý Puljujärvi na sebe prvně upoutal během juniorského mistrovství světa 2016, kdy pomohl Finsku skvělým výkonem ke zlatým medailím. V témže roce byl draftován ze čtvrtého místa Olejáři, aby posléze potvrdil své nadějné vyhlídky 17 góly a 37 body nasbíranými ve 139 zápasech NHL.

Od 1. července je pak chráněným volným hráčem.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.