Dojatá Hvězda. Stephen Johns se stal hrdinou večera

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      4. 2. 2020 10:41     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dojatá Hvězda. Stephen Johns se stal hrdinou večera  

Stephen Johns na pondělní večer nikdy nezapomene.

Obránce Dallasu, který vynechal vinou bolestí hlavy minulou sezónu a prvních 47 zápasů aktuálního ročníku, vsítil v duelu na ledě New Yorku Rangers svůj první gól po téměř dvou letech. Naposledy skóroval 16. února 2018.

Fanda NHL

Není proto divu, že jeho pozápasový rozhovor ovládly emoce.

„Čekal jsem na to velmi dlouho. Hodně jsem přemýšlel o tom, že bych to možná nemusel nikdy zažít. Nemohl jsem být šťastnější, pomohl jsem svému týmu v klíčovém momentě utkání,“ řekl dojatý Johns, který poslal Stars do vedení 3:2 a nasměroval je k vítězství 5:3.

„Je to o to speciálnější, že tu dnes byli mí rodiče. Celým procesem zotavování a tím peklem jsem si neprošel jen já. I oni mi chtěli pomoct. Jsem si jistý, že tu můj táta plakal. Neumím se dočkat toho, až za nimi půjdu a oba jich obejmu,“ uvedl 27letý Američan.

Johns zmeškal 160 zápasů presesaon, základní části a play-off. Proti Jezdcům naskočil od uzdravení teprve do čtvrtého duelu, v němž zaznamenal svůj třetí bod.

Rodák z Pensylvánie se dostal do NHL na draftu 2010, kdy sis jej vybrali ve druhém kole Blackhawks. Celkem má na svém kontě ve slavné soutěži 154 startů se ziskem 31 bodů.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.