Drsný pád. V NHL bral milióny, nyní dostal jen „drobky“

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      1. 8. 2018 8:30     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drsný pád. V NHL bral milióny, nyní dostal jen „drobky“  

Fanda NHL

Útočník Matt Read poznal neúprosnost NHL. Účastník dvou světových šampionátů mění Philadelphii za Minnesotu a zároveň zažívá strmý platový sešup.

Rodák z Ontaria se dohodl s Wild na roční dvoucestné smlouvě, jež mu na úrovni NHL vynese 650 tis. dolarů. Read přitom strávil posledních sedm sezón v organizaci Flyers, s níž mu v létě skončil čtyřletý kontrakt na 14,5 miliónů.

Dvaatřicetiletý křídelník doplatil na nevydařený ročník tím nejkrutějším možným způsobem – jeho nová roční gáže bude oproti té původní pětinová!

Z TÁBORA FLYERS: Back in black. Flyers představili třetí sadu dresů

Zatímco v předchozích letech Read sbíral i 40 bodů za sezónu, v té uplynulé zaznamenal v 19 zápasech pouze jeden (!) bod. Více času trávil v AHL, kde za Lehigh Valley Phantoms odehrál 33 duelů s bilancí sedmi gólů a devíti asistencí.

Nyní se předpokládá, že novou sezónu začne na farmě v Iowě.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.