Druhý tým NHL v Texasu? Majitel Bruins souhlasí

Přidal  Lukáš Zitka   do       9. 10. 2018 11:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Druhý tým NHL v Texasu? Majitel Bruins souhlasí  

Fanda NHLZámořské lize NHL stále rostou zisky. Loni se úspěšně rozšířila na nový trh v Las Vegas, nedávno se vedení soutěže vyjádřilo kladně ke vstupu 32. klubu do soutěže. Nové mužstvo by mělo mít základnu v Seattlu. Majitel Boston Bruins Jeremy Jacobs by v budoucnu rád viděl tým v Houstonu.

„Dívám se tam, kde můžeme získat největší pozornost a mít největší efektivitu,“ řekl majitel Medvědů v podcastu pro 98.5 The Sports Hub. „Chybí mi v lize Houston, protože to je výborné město,“ sdělil svůj názor.

Zda by se měl nahradit jeden z týmů, nebo by vstoupil jako úplně nový mančaft v rámci rozšiřování Jacobs neřekl. Už dříve se ale nechal slyšet, že by radši viděl nový klub v Houstonu než třeba v Quebecu, jak si přejí především kanadští fanoušci. „Když je porovnáte, tak Houston je pátým největším městem Severní Ameriky, zatímco Quebec 105. Je asi jasné, že to je úplně jiná situace,“ řekl majitel Bruins v květnu.
V září 2017 koupil klub NBA Houston Rockets texaský byznysmen Tilman Fertitta za 2.2 miliardy dolarů. Od té doby pošilhává po další akvizici, rád by přivedl do pětimiliónového města NHL. Už se i sešel s Garrym Bettmanem, aby prodiskutovali možnosti.

„Velmi mě zajímá možnost, že bychom zde přivítali tým NHL,“ řekl loni v listopadu Fertitta. V Houstonu už dříve sídlil klub nižší AHL Houston Aeros od roku 1994 do 2013.

Titulní foto: Icon Sportswire

 

 

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz