Dva Slováci stojí před novými výzvami

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      1. 7. 2019 19:47     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dva Slováci stojí před novými výzvami  

Fanda NHLSlovenský zadák Andrej Sekera nezůstal bez práce dlouho. A stěhovat se bude také útočník Richard Pánik.

V Edmontonu vkládali do Sekery velké naděje, jenže i kvůli častým zraněním je obránce v kristových letech nebyl schopen naplnit. Před otevřením volného trhu jej Olejáři vyplatili ze dvou zbývajících let jeho smlouvy, která měla původně trvat šest let.

Sekera si ale získal důvěru generálního manažera Stars Jim Nilla. Ten mu nabídl roční kontrakt na 1,5 milionu s výkonnostními bonusy, které mohou Slovákovi vynést další 1,5 miliónu. Rodák z Bojnice v posledních dvou ročnících odehrál pouhých 60 utkání, nevstřelil žádnou branku a asistoval u 12.

Na novou adresu se přesouval i Sekerův krajan Richard Pánik. Dosavadní útočník Arizony míří k Ovečkinovi do hlavního města USA. Capitals mu nabídli téměř totožný kontrakt, za který hrál doposud. Washingtonu se upsal na čtyři roky za 11 milionů dolarů.

Caps získali forvarda s velkým potenciálem, ale také se značně kontroverzní pověstí.

V uplynulé sezóně Pánik naskočil do 75 zápasů se ziskem 33 bodů (14+19).

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz