Dvě české naděje putují na farmy

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      21. 9. 2018 10:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dvě české naděje putují na farmy  

Dva mladí čeští hokejisté byli svými kluby NHL ve čtvrtek vysláni z kempů do záložních celků.

Brankář Sharks Josef Kořenář začne sezónu na farmě v AHL, kde bude hájit barvy týmu San Jose Barracuda. Nikdy nedraftovaný jihlavský odchovanec se upsal Žralokům loni, minulý rok ale strávil ještě převážně v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Dvacetiletý Kořenář se účastnil i posledního MS dvacítek, kde odchytal šest zápasů s průměrnou úspěšností zákroků 86,9 procent.
V rezervním mančaftu odstartuje ročník také o rok starší útočník Flyers David Kaše. Bývalý člen sestavy Chomutova působil naposledy v nejvyšší švédské lize v týmu Mora IK. Během letní pauzy jej sužovaly zdravotní potíže a nyní jej vedení Philadelphie poslalo do AHL k Lehigh Valley Phantoms.

Kadaňský odchovanec byl Letci draftován v roce 2015 z celkového 128. místa. Letos v květnu pak s mužstvem podepsal nováčkovský kontrakt (čtěte ZDE).

Bratr Ondřeje Kašeho, který válí v Anaheimu, zaznamenal doposud největší úspěch na MS osmnáctek v roce 2014, kde získal stříbrnou medaili.

Fanda NHL

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.