Dvě české posily Montrealu putují na farmu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      26. 9. 2018 13:22     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dvě české posily Montrealu putují na farmu  

Fanshop týmu

Obránci Michal Moravčík a David Sklenička opustili kemp Montrealu a zamířili na farmu do týmu Rocket Laval.

Jednadvacetiletý Sklenička absolvoval za Canadiens jeden přípravný zápas, o dva roky starší Moravčík naskočil do dvou duelů. Na premiéru v NHL si ale bývalí plzeňští zadáci, kteří s Habs podepsali v létě dvoucestné smlouvy, musí počkat.

Sklenička odehrál za Plzeň tři extraligové sezony a postupně se vypracoval v oporu západočeského celku. Moravčík, který je plzeňským odchovancem, dres seniorského mužstva poprvé oblékl v mistrovské sezoně 2012/13, výrazněji se však do kádru prosadil až o dva roky později.

Oba hokejisté se letos probojovali i do konečné nominace na mistrovství světa v Dánsku, kde odehráli všech osm klání.

Titulní foto: Shawn Carpenter

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.