Edmonton očekává návrat krále

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      21. 2. 2020 17:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Edmonton očekává návrat krále  

Hvězdný forvard Connor McDavid by se mohl vrátit do sestavy Oilers už v pátečním klání proti Minnesotě.

„Díváme se na to den po dni. Uvidíme,“ uvedl ke svému stavu 23letý Kanaďan, který vynechal pět zápasů pro zranění stehenního svalu. „Bolest pomalu odchází a už se dostáváme k bodu, kdy ji nebudu vůbec cítit.“

Fanda NHL

Ve čtvrtek se kapitán Edmontonu zapojil také do tréninku.

„Pohyboval se dobře. Uvidíme, jak na tom bude ráno. Posuzujeme jej na denní bázi. Dnes udělal dobrý krok, nebudeme ale nic slibovat,“ řekl novinářům trenér Dave Tippett.

McDavid měl přitom vynechat dva až tři týdny. Na incident, který mu zranění přivodil, se podívejte ZDE.

„Cítí se dobře. Sám chtěl jít dneska led. Včera jsem si s ním chvíli povídal. Vím, že s námi půjde na výjezd do Kalifornie, takže je na tom dobře. Od návratu není daleko,“ hýřil optimismem také generální manažer Ken Holland.

McDavid naskočil v tomto ročníku do 55 duelů, v nichž vstřelil 30 branek a přidal 51 asistencí. V tabulce bodování NHL mu aktuálně patří čtvrté místo.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.