Eliášova budoucnost v New Jersey zůstává otevřená

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      11. 7. 2016 11:09    Komentář  

Nad nejbližší hokejovou budoucností Patrika Eliáše, jenž 11. května podstoupil další operaci pravého kolena, stále visí velký otazník. Český útočník strávil celou zámořskou kariéru v New Jersey, ale po sezóně mu skončil kontrakt a 1. července se stal nechráněným volným hráčem.

Čtyřicetiletý Eliáš na konec aktivní kariéry nepomýšlí a přeje si odehrát ještě jednu sezónu v dresu Devils. Generální manažer mužstva z Newarku Ray Shero tuhle možnost nevylučuje, zároveň ale upozorňuje, že případný návrat Eliáše do NHL bude záviset především na jeho zdravotním stavu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Zatím není jisté, zda se Patrik k hokeji vrátí. Víme, že by rád pokračoval, ale bude záležet na tom, jak bude operované koleno reagovat na pohyb na ledě,“ uvedl Ray Shero v rozhovoru pro NJ Advance Media.

„Patrik se vrátil zpět do České republiky. Před pár dny jsem mluvil s jeho agentem, který bude sledovat, jak se mu daří,“ doplnil třiapadesátiletý Američan.

Rodák z Třebíče letos završil dvacátou sezónu v NHL. Kvůli problémům s kolenem (operaci absolvoval i v lednu) nastoupil jen k šestnácti utkáním. Třináct jich stihl v období od 25. listopadu do Vánoc, zbylé tři až v samém závěru základní části. Nasbíral v nich osm bodů za dvě branky a šest asistencí.

„Tu operaci musel podstoupit bez ohledu na to, jestli by ještě chtěl v hraní pokračovat nebo ne. Musel to udělat i pro lepší kvalitu jeho běžného života,“ řekl Shero.

„Jakmile dostane svolení lékařů k intenzivní přípravě na suchu, uvidíme, jak na tom bude. Ještě lepší představu získáme, až se vrátí na led, což by mělo být někdy na konci léta. Tělo a koleno mu napoví, jak na tom je. Budeme s ním v neustále v kontaktu,“ uzavírá Shero.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.