Evander Kane se zlobí: Georgi, vybíráš si, co budeš trestat

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      16. 2. 2020 11:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Evander Kane se zlobí: Georgi, vybíráš si, co budeš trestat  

Fanshop týmuZlobivý hoch ze San Jose Sharks Evander Kane dostal tří zápasový trest za úder loktem, kterým v zápase s Winnipegem skolil Neala Pionka. Ve své reakci na toto rozhodnutí komise nenechal na nikom nit suchou, největší kritika se snesla na hlavu šéfa bezpečnosti George Parrose.

V zápase dostal za tento zákrok dvou minutový trest. Ještě týž den dostal od vedení soutěže přídavkem tří zápasový trest.

„To, že komise pro bezpečnost hráčů pod vedením George Parrose pokračuje v tom, že si náhodně vybírá, co a koho potrestají, je směšné. Podobných incidentů bylo v této i v minulých sezonách bezpočet a obešly se bez pokut a trestů. Nikdo dnes nedokáže říct, jaký zákrok je na potrestání a který ne,“ vydal ve svém prohlášení útočník San Jose.

„Rozhodování naprosto chybí stálost, je to v mnoha stránkách naprosto chybný systém. Nemůžete nechat, aby některým hráčům vše procházelo a jiné tvrdě trestat. O podobných věcech by měla rozhodovat nezávislá třetí strana, která by nebyla zatížená předsudky jako současné vedení s Georgem Parrosem,“ ukončil své vyjádření na Twitteru.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz