Ferland podepsal smlouvu s Vancouverem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      11. 7. 2019 11:34     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ferland podepsal smlouvu s Vancouverem  

Fanshop týmuMicheal Ferland po úspěšné sezoně v dresu Hurricanes po roce opět změní tým. Na následující čtyři roky si jej uvázali Kosatky z Vancouveru. Kontrakt zaručuje kanadskému útočníkovi příjem 3,5 milionů dolarů ročně.

Sedmadvacetiletý útočník byl před loňskou sezonou součástí trejdu, který přivál do Raleigh obránce Dougieho Hamiltona. V té době měl Ferland za sebou průlomový ročník, když poprvé v kariéře překonal hranici 21 branek a připsal si kariérní maximum v počtu bodů – 41. Těmto číslům se v Carolině přiblížil (získal 40) a bylo jasné, že jak vstoupí v létě na volný trh, bude se moct těšit na vyšší gáži než 1,75 milionu dolarů, které bral dosud.

Závod o něj nakonec vyhrál Vancouver, který mu dosavadní výplatu zdvojnásobil. „Michael je energický hráč, který umí ovlivnit hru ve všech třech částech hřiště. S ním v sestavě budeme pro týmy těžším soupeřem. Jsme nadšení, že se rozhodl Vancouver nazývat svým domovem,“ řekl k podpisu GM Canucks Jim Benning.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz