Fiala se dohodl s Minnesotou. Za dva roky si vydělá 6 milionů

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      11. 9. 2019 23:02     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fiala se dohodl s Minnesotou. Za dva roky si vydělá 6 milionů  

Fanshop týmuOmezený volný hráč Kevin Fiala podepsal novou smlouvu s Minnesotou Wild. Bude trvat dva roky a její celková hodnota je šest milionů dolarů. Švýcarský hráč loni nasbíral 39 bodů v 83 zápasech (zápas navíc získal po trejdu z Nashvillu do Minnesoty).

Do celku Wild přišel koncem února výměnou za Mikaela Granlunda. Po přestupu do Minnesoty získal sedm bodů v 19 utkáních. Generální manažer Wild Bill Guerin tak splnil svůj cíl, podepsat kontrakt se švýcarským hokejistou ještě před začátkem kempu.

„Chceme, aby se k nám připojil co nejdříve. Když vynecháte předsezónní kemp, šance, že zažijete dobrý ročník není zrovna nejvyšší. Chceme, aby tu byl s námi a pokračoval v práci,“ nechal se Guerin dříve slyšet k tématu Fialova prodloužení.

Titulní foto: Icon Sportswire

 

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz