Select Page

Florida si na tripu připsala čtvrtou výhru v řadě, Jágr bodoval popáté za sebou

Florida si na tripu připsala čtvrtou výhru v řadě, Jágr bodoval popáté za sebou

Veleúspěšný venkovní trip prožívají hokejisté Floridy Panthers, kteří zdolali Los Angeles 3:2 a zvítězili i ve čtvrtém venkovním utkání po sobě. Jágr asistoval u vítězné trefy Barkova, která padla pouhých patnáct vteřin po začátku poslední třetiny. V posledních osmi zápasech neuspěli Panteři pouze v jediném. Díky tomu se tým ze Sunrise vrátil zpátky na postupovou příčku zajišťující účast v play-off.

Hlavní zásluhu na tom mají navrátivší se mladíci Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov, kteří na tripu shodně zaznamenali po šesti bodech. Třiatřiceti zákroky pomohl k výhře nestárnoucí gólman Roberto Loungo. Florida veze z LA dva body poprvé od 27. listopadu 2002.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Myslím si, že gól na počátku třetí třetiny byl důležitý. Barkov dal hezkou branku. Je to velké vítězství, hrajeme teď skvěle. Víme, že LA hraje hodně fyzicky, ale máme velmi dobrou skladbu mužstva a hrajeme dobře i před brankou soupeře. Nejsme nejvyšší, ale máme odhodlání, což jsme dnes přesně ukázali,“ chválí své mužstvo Huberdeau.

Florida otevřela skóre v 16. minutě zásluhou Huberdeaua. „Vstřelit první gól bylo podstatné. Když hrajete dva zápasy ve dvou dnech, je o hodně snazší, když se ujmete vedení,“ prohlásil Jussi Jokinen upozorňující na fakt, že Florida den před tím uspěla na ledě Anaheimu 4:1.

Panthers si na začátku druhé části vypracovali dvougólový náskok, o který ale brzy přišli. „Vedli jsme 2:0, ale Kings pak na nás hodně zatlačili a srovnali. Třetí třetina se nám povedla, neustále jsme je drželi pod tlakem a strávili jsme spoustu času v jejich třetině,“ tvrdí Luongo.

Jágr bodoval v pěti utkáních po sobě včetně toho se San Jose

Pro Floridu je klíčové, že zpátky v sestavě jsou všechny její hvězdy. Najednou jde všechno snadněji. Výrazně ožil i Jágr, jenž bodoval v pátém utkání po sobě a prožívá nejúspěšnější období v sezoně.

„Zatím je to pro nás velmi povedený trip. Všichni hráči jsou zase zpátky, uzdravení, takže hrajeme s mnohem větším sebevědomím. Podstatné je, že jsme zase zpátky v play-off,“ říká Jokinen.

To samé si myslí i Lungo. „Všichni jsou zdraví a je to pro nás velké oživení, když víme, že máme kompletní sestavu. Vyhráváme a dokazujeme, že jsme velmi dobrým týmem. Chceme v tom pokračovat,“ varuje všechny soupeře sedmatřicetiletý brankář. Venkovní trip zakončí Panthers na ledě St. Louis.

Vítězná Barkovova trefa po Jágrově asistenci

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 1:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter