Flyers ovládli čtvrtý zápas v řadě. Výhru nad Chicagem zařídil Provorov

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , , ,      4. 12. 2016 0:30    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Flyers ovládli čtvrtý zápas v řadě. Výhru nad Chicagem zařídil Provorov

Hokejisté Philadelphia Flyers dokázali poprvé od ledna tohoto roku zvítězit ve čtyřech zápasech po sobě, když na svém ledě ve Wells Fargo Center porazili Chicago Blackhawks 3:1.

Černí jestřábi se museli obejít bez kapitána Jonathana Toewse, kterého trápí záda. Do sestavy se nevešel ani Michal Rozsíval. Na straně Philly chyběli Radek Gudas i Michal Neuvirth.

Chicago se ujalo vedení ve 4. minutě po vydařené kombinaci, na jejímž konci stál Artěmij Panarin. Hrdinou duelu se ale stal jiný Rus – devatenáctiletý obránce Ivan Provorov. Ten dvěma brankami v rozmezí jedenatřiceti vteřin ve druhé třetině obrátil skóre ve prospěch Letců. Přitom v předchozích pětadvaceti utkáních zaznamenal jedinou branku.

Na konečných 3:1 zvýšil v 29. minutě Brayden Schenn. Pensylvánskému mužstvu se povedlo vstřelit tři branky z pouhých pěti střel. Philadelphia svému protivníkovi oplatila porážku z prvního vzájemného souboje v sezoně, ve kterém Chicago v United Center vyhrálo 7:4.

Dvě branky Provorova otočili výsledek zápasu

Blackhawks před začátkem zápasu řešili akutní problém. Brankář Corey Crawford musel kvůli slepému střevu podstoupit operaci, a tak místo něho nastoupil Scott Darling.

Chicago narychlo shánělo náhradního gólmana. Z farmy v AHL, týmu Rockford IceHogs, nebylo možné v tak krátké době nikoho povolat, a proto se vedení Jestřábů rozhodlo podepsat kontrakt s třiadvacetiletým Ericem Semborskim, který žije v Pensylvánii.

Bude vás zajímat:

Protože se jedná o amatéra, nezapočítala se jeho účast do platového stropu. Semborski si tedy nevydělal ani dolar. Hawks se nabízela možnost domluvit se s trenérem brankářů Jimmym Waitem, který ale profesionálně hrál, a tak by se jeho smlouva na platovém stropu projevila, což si Chicago nemohlo dovolit.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.