FOTO: Ostrava se změnila v hokejovou Mekku

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      30. 12. 2019 18:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem FOTO: Ostrava se změnila v hokejovou Mekku  

Město hutí, oceláren a Baníku žije v těchto dnech také hokejem. Ostrava přilákala díky mistrovství světa hráčů do 20 let tisíce fandů z celého hokejového světa. Pestrost návštěvníků byla k vidění i před nedělním utkáním mezi USA a Ruskem, kdy se Ostravar Arena zbarvila pestrou směsicí dresů a národních vlajek.

Oilersnation v Ostravě. Máma, táta a malý Olejář:

Rusové mají na juniorském šampionátu početnou skupinu příznivců:  

Pomineme-li Čechy, jsou Kanaďané ve vítkovické hale dominujícím národem:

Zahraniční návštěvníci se shodnou, že jim hodně imponuje levné pivo:

Severoameričané se na zápasech často objevují v trikotech svých oblíbených klubů. Tenhle fanda vzdal čest vysokoškolskému celku North Dakota Fighting Hawks. A jestlipak poznáte, která legenda NHL před ním postává?

Kombinace ruských a běloruských barev je na hokeji vzácná, ale proč ne:

Tahle rodinka přijela až ze samotného „State of Hockey“:

Ruské „princezny“ si užívaly hokej i občerstvení:

Na celé  akci je nejúžasnější, kolik dětských fanoušků naleznete v hledišti:

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.