Frolík se stěhuje do Buffala!

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      3. 1. 2020 6:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Frolík se stěhuje do Buffala!  

Někdejší „Baby Jagr“ mění v NHL po necelých pěti letech působiště.

Calgary vytrejdovalo útočníka Michaela Frolíka do Buffala výměnou za volbu ve čtvrtém kole draftu 2020.

31letý Čech naskočil v tomto ročníku do 38 zápasů, ve kterých zaznamenal pět branek a 10 bodů. Jeho průměrný ice-time pak činil 11:56.

Celkem odehrál za kanadský mančaft 319 střetnutí, v nichž vstřelil 63 gólů a přidal 82 asistencí.

Volba Panthers v prvním kole draftu 2006 má na svém kontě v NHL 12 sezón a 831 utkání, přičemž Frolíkovým největším úspěchem je zisk Stanley Cupu s Chicagem v roce 2013.

Jeho cap hit ve výši 4,3 mil. dolarů plně přechází pod Sabres. Po konci této sezóny pětiletý kontrakt kladenskému rodákovi končí.

Draftová volba, která míří do Calgary a jež původně patřila San Jose, byl Buffalem získána v rámci dalšího čtvrtečního trejdu z Montrealu. Ke Canadiens na oplátku míří obránce Marco Scandella.

Plameny teď mají k dispozici volbu v každém kole nadcházejícího draftu. Pod platovým stropem k tomu disponují necelými dvěma milióny.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.