Gallantovi chtějí postavit sochu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 8. 2018 10:16    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Gallantovi chtějí postavit sochu  

Fanda NHL

Hlavní trenér Vegas Gerard Gallant se možná dočká vzácné pocty. Držitel Jack Adams Award pro nejlepšího kouče uplynulé sezóny by mohl mít svou vlastní sochu.

Úspěchy v inauguračním ročníku s Golden Knights chtějí ocenit v jeho rodném městě Summerside na Ostrově prince Edwarda v Kanadě. Dalším návrhem vzešlým z tamní městské rady je pojmenovat po něm jednu z ulic.

Záběr z Gallantova rodného města (foto: Robert Linsdell/flickr.com):

Z TÁBORA GOLDEN KNIGHTS: William Karlsson (téměř) dosáhl svého

Čtyřiapadesátiletý Gallant postává na lavičkách NHL od sezóny 2000/2001, kdy pracoval v Columbusu jako asistent. Kromě Ohia působil také u Islanders, v Montrealu a na Floridě, kde koučoval i hvězdného forvarda Jaromíra Jágra.

Zkušený lodivod je jedním z mála slavných hokejových činitelů, kteří se v Summerside narodili. Kromě něj mají v této obci s 15 000 obyvateli kořeny také Dave Cameron, Doug MacLean a Steve Ott.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.