Generální manažer Blues: Barbaševova suspendace je neoprávněná

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      8. 6. 2019 21:02     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Generální manažer Blues: Barbaševova suspendace je neoprávněná  

Doug Armstrong se opřel do Oddělení hráčské bezpečnosti NHL.

Generálnímu manažerovi St. Louis se nelíbí verdikt, na základě něhož byl útočník Blues Ivan Barbašev suspendován pro nedělní šesté utkání finálové série.

„Cítíme, že Ivanův trest neodpovídá tomu, co se dělo na ledě,“ cituje Armstronga Jim Thomas z deníku Post-Dispatch.

Barbašev obdržel jednozápasovou stopku za úder do hlavy forvarda Bruins Marcuse Johanssona z duelu číslo pět. Na video se podívejte ZDE.

Johansson zůstal i přes drsný atak ve hře a Barbašev nebyl vyloučen.

„Bez ohledu na toto rozhodnutí se musíme připravit na kvalitní bostonský mančaft,“ burcoval Armstrong na dálku svůj tým před kruciálním střetnutím, po němž může St. Louis slavit svůj první Stanley Cup v historii.

Barbaševův faul přesto nebyl ve čtvrtečním zápase tím nejdiskutovanějším. Mnohem více se následující den mluvilo a psalo o zákroku jeho parťáka Tylera Bozaka, který před druhým gólem Blues nepovšimnut sudími podrazil forvarda Bruins Noela Acciariho.

Anketa NHLnews:

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.