Green si v říjnu hokej nezahraje. Kvůli viru zmešká minimálně měsíc

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      3. 10. 2018 14:37     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Green si v říjnu hokej nezahraje. Kvůli viru zmešká minimálně měsíc  

Fanshop týmuTěžké časy zažívají fanoušci Detroitu. Nejenže v loňské sezoně podruhé za sebou chyběla Křídla ve vyřazovacích bojích, musí se také vyrovnávat s náročnou přestavbou. Navíc v září oznámil konec své bohaté a velmi úspěšné kariéry dosavadní kapitán Henrik Zetterberg. Začátkem sezony bude navíc soupiska chudší i o dalšího zkušeného borce – kvůli virovému onemocnění bude minimálně měsíc chybět obránce Mike Green.

Kvůli virovému onemocnění, které zasáhlo játra zadáka Wings, vynechal Green už celou přípravu na letošní sezonu. A podle posledních zpráv lékařského týmu se jeho pauza dále natáhne minimálně o měsíc.

Na druhou stranu může absence zkušeného obránce znamenat šanci pro českého beka Libora Šuláka. Green zmeškal už devět posledních zápasů minulého ročníku kvůli zranění krku. Z toho důvodu podstoupil v létě operaci. V současnosti načíná svůj čtvrtý rok v Hockeytownu. Dvaatřicetiletý Kanaďan před touto sezonou prodloužil smlouvu s Detroitem o další dva roky, vydělat by si měl 10, 75 milionů dolarů.

Titulní foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz