Habs dali vale českému zadákovi

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      7. 12. 2019 22:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Habs dali vale českému zadákovi  

Obránce David Sklenička, který nechyběl v dresu národního týmu na posledních dvou mistrovstvích světa, končí v organizaci Canadiens.

Montreal s ním po vzájemné dohodě ukončil v sobotu spolupráci.

23letý rodák z Rakovníku podepsal s Habs smlouvu před minulou sezónou, ale hrával jen na farmě v Laval.

V aktuálním ročníku odehrál sedm zápasů se ziskem branky a dvou asistencí. Loni zaznamenal v 68 střetnutích tři góly a šest přihrávek.

Před odchodem do zámoří působil Sklenička v Plzni. Ve svém zatím posledním ročníku v extralize (2017/18) nasbíral 17 plusových bodů, čímž se řadil v této statistice mezi nejlepší hokejisty soutěže.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.