Halák vychytal Calgary, Hanzal stihl před odstoupením asistenci

Každý z pondělních zápasů byl do jisté míry opakováním předchozího vystoupení jednoho z týmů. Pojďme to vzít pěkně popořádku.
Hokejisté Calgary nebudou na návštěvu New Yorku vzpomínat v dobrém. Znovu čtyřikrát inkasovali, v porovnání s nedělí jen s tím rozdílem, že tentokrát se sami neprosadili vůbec. V Brooklynu vymazal 29 zákroky veškeré jejich snažení Jaroslav Halák, který tím navýšil počet svých shutoutů v sezóně na dva a v kariéře na 38.
Joni Ortio na druhé straně odolával také dost dlouho, překonal ho až ve 35. minutě při přesilovce Michail Grabovskij. V závěrečném dějství měly ofenzivní síly Ostrovanů mnohem větší úspěšnost, dvakrát se trefil Frans Nielsen a mezitím ještě Cal Clutterbuck. Islanders útočí na čelo Metropolitní divize, Plameny spadly na poslední příčku Západní konference.
Jen díky nižšímu počtu odehraných utkání je před nimi Anaheim. Kačeři se včera na vlastní kůži seznámili s mistrovstvím dvou chicagských mužů, které o dva dny dříve poznali hokejisté Tampy. Corey Crawford jim nedovolil skórovat a když došlo za bezbrankového stavu na prodloužení, využil volného prostoru na ledě Jonathan Toews.
Kapitán Jestřábů skóroval v 61.  minutě ranou pod břevno z pravé strany, byla to 24. střela, kterou muži v červených dresech na Frederika Andersena vyslali. Jeho protějšek Crawford měl mnohem víc práce, čtrnáctou nulu v kariéře musel podepřít 39 zákroky.
Martin Hanzal pokračuje v neúnavném střádání asistencí, po devíti odehraných utkáních jich má útočník Arizony na kontě už deset. V pondělním střetnutí s Torontem zvládl český hokejista bodovat, přestože strávil na ledě jen necelých šest minut čistého času, po první třetině odstoupil kvůli zranění v dolní části těla. Svojí nahrávkou započal v sedmé minutě přesilovkovou akci Maxe Domiho.
Na tenhle gól stihli Maple Leafs odpovědět ještě brzy, ale poté následovala tříbranková série bez přerušení v podání Coyotes. Stíhací jízdu v závěrečném dějství už svěřenci Mikea Babcocka do úspěšného konce nedotáhli a prohráli 3:4. Navzdory všem předsezónním odhadům patří Arizoně s jedenácti body první příčka v Pacifické divizi.

NY Islanders – Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a asistence: 35. Grabovskij (Bailey, Boychuk), 46. Nielsen (Kuljomin, Okposo), 52. Clutterbuck (Cizikas), 59. Nielsen (Okposo, Kuljomin).
Střely na branku: NY Islanders 14-10-11=35, Calgary 8-10-11=29. Přesilovky: 1/3 – 0/3. Diváci: 11.582.
Brankáři: Halák 29/29 – Ortio 31/35.
Hvězdy utkání: Halák, Nielsen, Okposo (všichni NYI).
Česká účast: Marek Židlický (17:16, +2, 0 střel, 0+0) – Ladislav Šmíd (12:01, 0, 1 střela, 0+0), Jiří Hudler (17:07, -1, 4 střely, 0+0), Michael Frolík (17:35, -1, 1 střela, 0+0).

Toronto – Arizona 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky a asistence: 14. Matthias (Boyes), 50. van Riemsdyk (Kadri), 58. Rielly (Phaneuf, Kadri) – 7. Domi (Stone, Hanzal), 15. Doan (Boedker, Ekman-Larsson), 28. Dahbeck (Chipchura, Downie), 47. Chipchura (Ekman-Larsson, Boedker).
Střely na branku: Toronto 8-5-14=27, Arizona 8-11-5=24. Přesilovky: 0/2 – 2/4. Diváci: 18.944.
Brankáři: Reimer 20/24 – Smith 24/27.
Hvězdy utkání: Chipchura (ARI), Matthias (TOR), Ekman-Larsson (ARI).
Česká účast: Roman Polák (15:35, +2, 2 střely, 0+0) – Zbyněk Michálek (17:33, -1, 0 střel, 0+0), Martin Hanzal (5:39, 0, 1 střela, 0+1).

Chicago – Anaheim 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branka a asistence: 61. Toews (Kane, Seabrook).
Střely na branku: Chicago 6-11-6-1=24, Anaheim 9-9-19-2=39. Přesilovky: 0/2 – 0/3. Diváci: 21.529.
Brankáři: Crawford 39/39 – Andersen 23/24.
Hvězdy utkání: Toews, Crawford (oba CHI), Andersen (ANA).
Česká účast: – Jiří Sekáč (18:06, 0, 2 střely, 0+0).