Hanzalův útok rozebral Habs, Hudlerova snaha přišla vniveč

Minulý týden potřebovali hokejisté Arizony na šest gólů tři zápasy. Ve včerejším utkání s Montrealem jim na to stačilo šedesát minut. O šest zásahů do černého se podělilo šest různých mužů, ale někteří vynikli nad ostatní – především Martin Hanzal.
Český útočník je v poslední době ve formě, v pondělí vygradovala v jednu branku a dvě nahrávky. V páté minutě otevřel skóre, když před Condonem tečoval střelu Marka Stonea. O jedenáct minut později při početní výhodě vrátil z jeho nahrávky Kojotům vedení Anthony Duclair. A v polovině utkání, když Canadiens ještě jednou zazlobili, začala u píseckého rodáka další přesilovková akce.
Hanzal byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, v němž Arizona zvítězila 6:2. Habs utrpěli jedenáctou porážku z posledních 15 utkání.
Rovněž Jiří Hudler si včera vylepšil statistiky o tři body, jen v opačném gardu než Hanzal. V jeho případě to ovšem stačilo pouze na titul druhé hvězdy. Přednost dostal jeden ze soupeřů, což bylo vcelku pochopitelné – Calgary podlehlo Anaheimu 4:6.
V úvodním dějství to s Plameny ještě nevypadalo zle. V šesté minutě za Hudlerovy asistence využil přesilovku Johnny Gaudreau, v závěru dostal český útočník domácí už potřetí do vedení ranou z pravého kruhu. Jenže po přestávce zapracovaly speciální formace Ducks, takže když Hudler sedm sekund před odchodem do kabin znovu skóroval, korigoval tím jen stav. Hned po pauze navíc udělal gólovou tečku za utkáním Mike Santorelli.
V sestavě Flames se podruhé v sezóně objevil obránce Jakub Nakládal, tentokrát už dostal na ledě skoro třináct minut.
Před vlastními fanoušky nezvládli hokejisté Rudých křídel v únoru jen jedno z pěti utkání, ale jakmile vycestují za hranice Detroitu, jsou neškodní. Důkazem je pondělní prohra 1:4 s NY Islanders. Ostrovanům perfektně vyšlo druhé dějství, v němž třikrát skórovali, prosadil se i sváteční střelec Marek Židlický.
Český obránce vsítil svůj čtvrtý gól v sezóně ve 37. minutě, kdy se nikým neatakován dostal před Howardovou klecí k vyraženému puku po Clutterbuckově střele. Thomase Greisse překonal až deset minut před sirénou nejlepší hráč minulého týdne Pavel Dacjuk.
V duelu mezi Nashvillem a Dallasem potřetí v řadě bodoval hostující Aleš Hemský. Minulé příspěvky pardubického rodáka měly podobu asistencí, včera se proměnil ve střelce, když ve 37. minutě vyřešil nesnadnou situaci před Huttonovou svatyní.
Krátce předtím uspěl na stejném místě i Cody Eakin, takže Stars vedli, ale domácím se ještě před přestávkou podařilo srovnat krok. Třetí třetina na remízovém stavu nic nezměnila, takže došlo na prodloužení, a to není oblíbená disciplína Predátorů. Letos zvládli jen jedno z devíti a Mattias Jänmark jim v čase 63:49 vysvětlil, že ani tentokrát to nebude jinak.
Včera jsme v samostatném článku upozorňovali, jak hodně se daří týmům s Jaromírem Jágrem v sestavě při jeho narozeninách. Zápas Floridy s Pittsburghem to potvrdil, i když brankové hody nepřinesl. Během pětašedesáti minut se na každé straně zatřepetala síť pouze jednou, vítěze určil v páté sérii nájezdů Jussi Jokinen.

Arizona – Montreal 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Branky a asistence: 5. Hanzal (Stone, Duclair), 16. Duclair (Hanzal, Ekman-Larsson), 29. Richardson (Ekman-Larsson, Rieder), 32. Ekman-Larsson (Domi, Hanzal), 36. Connauton (Chipchura, Gaudet), 45. Vermette (Boedker, Michálek) – 10. Weise (De La Rose, Mitchell), 31. Gallagher (Beaulieu).
Střely na branku: Arizona 8-12-8=27, Montreal 6-8-5=19. Přesilovky: 2/4 – 0/1.
Brankáři: Domingue 17/19 – Condon 21/27.
Hvězdy utkání: Hanzal, Ekman-Larsson, Duclair (všichni ARI).
Česká účast: Martin Hanzal (16:46, +1, 5 střel, 1+2), Zbyněk Michálek (17:47, +1, 2 střely, 0+1) – Tomáš Fleischmann (12:24, 0, 3 střely, 0+0), Tomáš Plekanec (16:50, 0, 0 střel, 0+0).

NY Islanders – Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a asistence: 29. Nelson (Strome, Boychuk), 35. Bailey (Boychuk, Nelson), 37. Židlický (Clutterbuck, Cizikas), 53. Strome (Tavares, Leddy) – 50. Dacjuk (Nyquist).
Střely na branku: NY Islanders 8-16-8=32, Detroit 8-11-10=29. Přesilovky: 1/5 – 0/4.
Brankáři: Greiss 28/29 – Howard 28/32.
Hvězdy utkání: Nelson, Strome, Greiss (všichni NYI).
Česká účast: Marek Židlický (17:24, +1, 1 střela, 1+0) – Petr Mrázek.

Calgary – Anaheim 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)

Branky a asistence: 6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler (Gaudreau, Monahan) – 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson).
Střely na branku: Calgary 11-13-13=37, Anaheim 14-9-5=28. Přesilovky: 2/5 – 3/3.
Brankáři: Hiller 13/17, Ortio (od 23:20) 9/11 – Andersen 33/37.
Hvězdy utkání: Santorelli (ANA), Hudler, Gaudreau (CGY).
Česká účast: Michael Frolík (14:57, 0, 2 střely, 0+0), Jiří Hudler (19:52, +1, 5 střel, 2+1), Jakub Nakládal (12:28, 0, 2 střely, 0+0), Ladislav Šmíd (15:12, -1, 2 střely, 0+0).

Nashville – Dallas 2:3p (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky a asistence: 12. Smith (Ekholm, Ellis), 37. Forsberg (Smith) – 26. Eakin (Ja. Benn, Oduya), 27. Hemský (Jänmark, Ničuškin), 64. Jänmark (Seguin, Klingberg).
Střely na branku: Nashville 10-10-6-0=26, Dallas 7-13-10-2=32. Přesilovky: 0/2 – 0/2.
Brankáři: Hutton 29/32 – Niemi 24/26.
Hvězdy utkání: Jänmark (DAL), Smith, Forsberg (NSH).
Česká účast: – Radek Faksa (9:17, 0, 3 střely, 0+0), Aleš Hemský (13:24, 0, 3 střely, 1+0).

Florida – Pittsburgh 2:1n (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 8. Bjugstad (Petrovic, Campbell) – 57. Kunitz.
Samostatné nájezdy: Bjugstad, Jokinen – Crosby. Neproměnili: Huberdeau, Trocheck, Smith – Kunitz, Letang, Kessel, Cullen.
Střely na branku: Florida 7-6-12-3=28, Pittsburgh 9-12-7-4=32. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Montoya 31/32 – Fleury 27/28.
Hvězdy utkání: Montoya, Jokinen (oba FLA), Kunitz (PIT).
Česká účast: Jaromír Jágr (20:42, -1, 1 střela, 0+0).

Chicago – Toronto 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Branky a asistence: 3. Mashinter, 12. Shaw (Kane, Keith), 22. Seabrook (Shaw, Kane), 43. Panarin (Kane, Keith), 45. Kane (Anisimov, Panarin), 49. Teräväinen (Hjalmarsson, Keith), 51. Svedberg (Toews, Shaw) – 52. Arcobello (Parenteau, Greening), 56. Parenteau (Boyes).
Střely na branku: Chicago 16-5-11=32, Toronto 11-15-11=37. Přesilovky: 4/7 – 1/4.
Brankáři: Darling 35/37 – Reimer 25/32.
Hvězdy utkání: Kane, Shaw, Darling (všichni CHI).
Česká účast: Michal Rozsíval (21:03, -1, 0 střel, 0+0) – Roman Polák (23:44, 0, 1 střela, 0+0).

Vancouver – Minnesota 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a asistence: 16. Tanev (H. Sedin, Vey), 31. H. Sedin (D. Sedin, Hutton) – 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haula, Suter), 23. Fontaine (Haula), 34. Coyle (Spurgeon, Suter), 57. Niederreiter (Granlund, Folin).
Střely na branku: Vancouver 4-8-14=26, Minnesota 17-6-11=34. Přesilovky: 2/4 – 1/4.
Brankáři: Markström 29/34 – Dubnyk 24/26.
Hvězdy utkání: Suter, Parise (oba MIN), Tanev (VAN).
Česká účast: Radim Vrbata (16:01, -2, 3 střely, 0+0).