Havlát z osobních důvodů opouští St. Louis

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      13. 11. 2015 21:35    Komentář  

Působení Martina Havláta v St. Louis netrvalo dlouho. Český forvard požádal Blues o uvolnění z osobních důvodů a vedení organizace ho v pátek zapsalo na tzv. nepodmíněný waiver list, což je krok, po němž obvykle následuje předčasné ukončení smlouvy s hráčem. Blíže ale záležitost nechce ani jedna strana komentovat.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


V polovině září dostal Martin Havlát pozvánku do přípravného kempu Floridy Panthers, ale místo v základním kádru si nevybojoval. Ve čtyřiatřiceti letech si tak mladoboleslavský rodák na poslední chvíli musel hledat jiné angažmá.

To se mu podařilo získat právě v St. Louis. Havlát uspěl na testech a podepsal s americkým klubem roční dvoucestnou smlouvu za 600 tisíc dolarů. Ve své patnácté sezóně v NHL tak dostal šanci rozšířit svou bilanci v NHL. Dres Blues nakonec oblékl jen ve dvou zápasech, ve kterých vstřelil jednu branku.

V základní části NHL odehrál za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis celkem 790 utkání, v nichž zaznamenal 594 bodů za 242 branek a 352 přihrávek. V 75 zápasech play off nasbíral 52 bodů díky 21 gólům a 31 asistencím.


Bude vás zajímat:


Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.