Select Page

Hellebuyck se vyhnul arbitráži, konkurence v brankovišti Jets se nebojí

Hellebuyck se vyhnul arbitráži, konkurence v brankovišti Jets se nebojí

Connor Hellebuyck už se o svou nejbližší budoucnost strachovat nemusí, protože zůstane i nadále hráčem Winnipegu. Americký reprezentant podepsal s Jets novou smlouvu a předešel tak arbitrážnímu řízení v Torontu, které mělo v úvodu příštího týdne určit výši jeho platu.

Nováčkovská smlouva zajišťovala čtyřiadvacetiletému gólmanovi 925 tisíc dolarů ročně. Na začátku července se stal chráněným volným hráčem a bylo jasné, že Tryskáči budou muset přitlačit. Dokonce hrozila výše zmiňovaná arbitráž, ale obě strany se nakonec dohodly, přičemž výsledkem je „překlenovací“ kontrakt.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Jedná se o smlouvu, kterou si klub zaváže hokejistovy služby, ale na kratší časový úsek. V tomto konkrétním případě kývl Hellebuyck na nabídku roční smlouvy v hodnotě 2,25 miliónu dolarů. Rodák z Commerce Township si tak výrazně polepší.

„Jsem z toho nadšený,“ komentoval novou dohodu s Winnipegem Hellebuyck. „Jsem šťastný, že jsem opět členem organizace Jets. Winnipeg má velmi dobrý tým s hodně světlou budoucností. Jsem velice rád, že u toho mohu být.“

Pátá volba draftu Jets v roce 2012 (130. celkově) má za sebou druhou sezónu v NHL a v její základní části zaznamenal bilanci 82 zápasů, 39 výher, průměr obdržených branek 2,71 a procento úspěšnosti zákroků 91,05. V šesti utkáních udržel čisté konto.


Bude vás zajímat:


„Z arbitráže jsem si velké starosti nedělal, je to prostě součást obchodních záležitostí. Ale chtěl jsem se dohodnout, což se mi povedlo. V arbitrážním řízení žádná strana nevyhrává, takže jsem moc rád, že jsme se včas domluvili,“ sdělil bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa v roce 2015 (Praha a Ostrava).

V brankovišti kanadského klubu vznikne pořádná tlačenice. Na začátku července angažoval Winnipeg nechráněného volného agenta Stevea Masona. Bývalý gólman Philadelphie uzavřel s Jets dvouletý kontrakt v hodnotě 8,2 mil. dolarů. Dále v organizaci zůstává i Michael Hutchinson, s nímž se Hellebuyck popere o místo týmové dvojky.

„Vnímám to jako dobrou věc. Týmu to prospěje, přinese mu to větší sebevědomí a kvalitu na brankářském postu,“ řekl Hellebuyck. „Budu se od Stevea učit. Je to zkušený borec, který ví, jak to v lize chodí. Míním se od něj naučit co nejvíc. Může nás to oba dva obohatit.“

Výsledky

18.10.19.10.20.10.
Pittsburgh NY Rangers 5:4
Florida Philadelphia 1:5
Toronto Washington 2:0
Tampa Bay New Jersey 4:5
Vancouver Ottawa 3:0
Colorado Nashville 1:4
Columbus Winnipeg 5:2
Arizona Dallas 1:3
Carolina Edmonton 5:3
Buffalo Vegas 4:5
Montréal San Jose 2:5
Detroit Toronto 3:6
Chicago St Louis 2:5
Montréal Los Angeles 1:5
Vancouver Boston -:-
NY Islanders NY Rangers -:-
Nashville Philadelphia -:-
Tampa Bay Columbus -:-
New Jersey Ottawa -:-
Edmonton Chicago -:-
St Louis Colorado -:-
Carolina Calgary -:-
Dallas Arizona -:-

Twitter