Hemský má o nejbližší budoucnosti jasno, český útočník se upsal Montrealu

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      3. 7. 2017 21:26    Komentář  

Český hokejista Aleš Hemský podepsal roční smlouvu s Montrealem a v příští sezóně National Hockey Leagu by si měl vydělat rovný milion dolarů. V pondělí o tom informovala kanadská televizní stanice TSN.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Na poslední sezónu se Hemskému nebude vzpomínat právě nejlépe. Třiatřicetiletý křidelník promeškal více než čtyři měsíce kvůli potížím s kyčlí a třísly. V patnácti zápasech zaznamenal sedm kanadských bodů za čtyři branky a tři asistence.

Montreal bude jeho čtvrtým zaměstnavatelem v nejslavnější hokejové lize světa. Zámořskou profesionální kariéru začínal v sezóně 2002-03 v Edmontonu. Zástupci Oilers ho draftovali před šestnácti lety v prvním kole ze 13. pozice.


Bude vás zajímat:


Mistr světa z roku 2005 hrál také za Ottawu a poslední tři roky strávil v Dallasu, s kterým se přesně před třemi lety dohodl jako volný hráč na podpisu tříleté smlouvy s ročním platem čtyři miliony dolarů. V kádru Canadiens by se měl pardubický rodák potkat s krajanem Tomášem Plekancem.

Hemský odsloužil v zámoří už čtrnáct sezón. V základní části NHL absolvoval 838 zápasů, ve kterých zaznamenal 572 bodů za 174 branek a 398 asistencí. V 43 zápasech play off vstřelil sedm gólů a na čtrnáct dalších přihrál.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.