Hertl dvěma brankami zařídil výhru Sharks, Sedlák si připsal první bod

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , , , ,      28. 10. 2016 13:10    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hertl dvěma brankami zařídil výhru Sharks, Sedlák si připsal první bod

Tomáš Hertl se trefami číslo tři a čtyři významně zasloužil o dvoubodový zisk San Jose nad Columbusem. Žraloci doma zvítězili 3:1 a Hertl byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Sedmnáctá volba Sharks na draftu 2012 se poprvé prosadila ve 33. minutě. Hertl se pohyboval před brankou, kde ho trefila střela Marca-Edouarda Vlasice. Odražený puk pohotově zasunul za Bobrovského záda a zvýšil na 2:0. Jak se později ukázalo, šlo o rozhodující trefu. Definitivní pojistku na vítězství přidal Hertl 0,8 vteřin před koncem hrací doby.

Hertlova vítězná trefa

Hertlův druhý gól do prázdné branky

„Většinu gólů dávám z prostoru před brankou. Snažil jsem se využít svou postavu a stínit Bobrovskému,“ popisuje rozhodující trefu Hertl.

„Držím teď víc puk. Je to trochu jiné. S Joem Thorntonem je zábava. S Jumbem se hraje o dost jednodušeji, protože se pokaždé vrací a najde mě, a pak už jen střílím. Ale teď jsem víc na puku a tvořím hru,“ popisuje Hertl.

Dvaadvacetiletý odchovanec Slavie v předchozích dvou zápasech nebodoval. Celkově má po osmi zápasech na svém kontě čtyři branky a jednu asistenci.

V SAP Center, domácím stánku San Jose, dokonce vypadla světla, a tak se oba týmy musely dvě minuty a 42 vteřin před koncem druhé části předčasně vrátit do šaten. Po chvíli se dalo vše do pořádku, dohrál se zbytek druhé třetiny a ve třetí si mužstva vyměnila strany.

Premiérový bod v NHL zaznamenal v dresu Columbusu útočník Lukáš Sedlák. Třiadvacetiletý útočník nastoupil do svého čtvrtého zápasu v sezoně a asistencí se podílel na kontaktní brance Scotta Hartnella. Českobudějovického odchovance si Modrokabátníci zvolili na draftu 2011 ze 158. místa.

Sedlák poslední tři sezony strávil v AHL. Proti Sharks strávil ve hře osm a 40 vteřin a připsal si jeden plusový bod.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.