Hertl si připsal dvě asistence, Hanzal na straně vítězných Coyotes nedohrál

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      2. 11. 2016 11:53    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hertl si připsal dvě asistence, Hanzal na straně vítězných Coyotes nedohrál

Coyotes už potřebovali vyhrát jako sůl. Po úvodním vítězství nad Philadelphií 4:3 v prodloužení zaznamenali šest porážek ze sedmi utkání. Do úterního klání proti San Jose šel tým domácí Arizony odhodlaný udělat všechno pro vítězství, stejně nažhavený byl gólman Louis Domingue. Svému cíli poskytnout mužstvu v bráně maximální podporu dostál, když pochytal 39 ze 41 puků.

Čtyřiadvacetiletý frankofonní Kanaďan se v NHL teprve rozkoukává, trvaleji se chytil až v minulé sezóně. Takže 39 zákroků byl pro Dominguea osobní rekord. „Potřebovali jsme takový zápas jako tým,“ řekl muž, jenž zatím prohrál pět z šesti utkání, do kterých nastoupil.

„Jsou skvělé mužstvo, byl to pro nás výborný test. Odpověděli jsme dobře. Cítil jsem se dobře v první třetině, ale bylo to o tom soustředit se po celých šedesát minut,“ dodal brankář Kojotů.

O dvou bodech pro domácí rozhodla osminkové pasáž ve druhé třetině. Brad Richardson, Lawson Crouse a Jamie McGinn se trefili v rozpětí osmi minut a sedmnácti vteřin prostředního dějství. Hosté v té chvíli vedli 1:0 a po tříbrankové smršti zareagovali ve třetí třetině ještě jednou brankou, víc ale nestihli.

„Vítězství někdy bolí a dneska jsme to snad pochopili,“ řekl Domingue. „Odvedli jsme dnes fenomenální práci tím, jak jsme se stavěli do střel, vědomi si toho, že soupeř hodně střílí. V klíčových momentech jsme předvedli ohromné bloky.“

Bude vás zajímat:

Hosté opravdu hodně stříleli, v branku ale proměnili jen dva své pokusy. U obou byl jako asistent zapsán Tomáš Hertl. U obou zaslouženě, protože pomáhal vybojovat puk a založit akce, které skončily jako jediné v Domingueově síti. Poprvé skóroval Patrick Marleau, podruhé Mikkel Boedker.

Hertlovi se poslední dobou jako jednomu z mála Čechů v NHL daří. V posledních třech utkáních zaznamenal 5 bodů (2+3) a s celkovými 8 body (4+4) je za Joem Pavelskim a Brentem Burnsem třetím nejproduktivnějším hráčem San Jose.

Stínem vítězného utkání z pohledu Arizony byla ztráta hned dvou hráčů. Martin Hanzal odstoupil ve druhé třetině, Tobias Rieder ve třetí. Oba kvůli zatím blíže neurčeným zraněním ve spodní části těla.