První chomutovský odchovanec podepsal smlouvu v NHL, David Kämpf se upsal Chicagu

Přidal  Libor Kult   do  , , ,      2. 5. 2017 12:57    Komentář  

Nejúspěšnější klubová sezóna v novodobé historii chomutovského hokeje je minulostí a nyní přichází další mimořádný milník, který se tučným písmem zapíše do kroniky Pirátů. Vůbec poprvé podepsal místní odchovanec smlouvu s týmem NHL a dokonce se tak stalo přímo z chomutovského klubu.

Útočník David Kämpf si splní velký sen a napodobí svého dlouholetého parťáka a kamaráda Ondřeje Kašeho. Podle twitterového účtu CapFriendly podepsal dvaadvacetiletý centr dvouletou dvoucestnou smlouvu s Chicagem, které patří to tzv. Original Six. Je tedy týmem, který nejslavnější soutěž hraje od samého počátku. Informaci převzal také respektovaný web CSN Chicago.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


David Kämpf se dva roky po sobě objevoval v odhadech draftu, ovšem dražbou mladých talentů nakonec ani jednou neprošel. Když to nevyšlo, neztrácel mladý forvard naději a dál na sobě tvrdě makal. V červenci 2014 prohlásil, že se do NHL zkusí dostat jinou cestou.

Poctivě pracoval pod dohledem kondičního kouče Petra Švehly a odměnou mu byla nejpovedenější sezóna v kariéře, během níž se vypracoval mezi klíčové hráče Pirátů. Vždyť v základní části Tipsport extraligy i v Generali play-off obsadil v týmové produktivitě čtvrté místo za trojicí Huml – Vondrka – Rutta.

Jeho výkony neušly pozornosti zámořských skautů. Už před časem bylo jméno Davida Kämpfa spojováno s Coloradem, Chicagem a Las Vageas. Nakonec jirkovský rodák a chomutovský odchovanec zakotví v organizaci šestinásobných vítězů Stanleyova poháru, kteří vyhráli NHL dvakrát za poslední čtyři roky. Blackhawks se radovali v letech 2013 a 2015.

Letos vypadl tým vedený koučem Joelem Quennevillem už v prvním kole play-off s Nashvillem, jemuž Chicago nesebralo ani jeden zápas. V organizaci tak lze očekávat změny i s ohledem na platový strop. Nedávno byl do Caroliny vyměněn brankář Scott Darling, tříletou nováčkovskou smlouvu podepsal Nathan Noel. Nyní se přidává David Kämpf.

Aktuální český reprezentant stvrdil podpisem dvouletou nováčkovskou smlouvu, která mu zaručuje příjem 925 000 dolarů ročně. V případě, že by David Kämpf hrál pouze na farmě v Rockfordu, pobíral by 70 000 dolarů ročně. Pokud zůstane dlouholetý Pirát v NHL, bude se objevovat po boku takových jmen, jakými jsou Patrik Kane, Jonathan Toews, Arťom Panarin nebo Arťom Anisimov.

Klasickými středními útočníky jsou již zmíněný Toews, Marcus Kruger, jemuž však uplynulá sezóna nevyšla (5+12) a má plat přes tři miliony dolarů, mladík Nick Smaltz nebo zkušený Andrew Desjardins, jenž se 1. července stane nechráněným volným hráčem. Dalšími konkurenty Davida Kämpfa v boji o místo na výsluní budou zřejmě Vinnie Hinostroza, Tanner Kero nebo Dennis Rassmusen, pokud se s klubem dohodne jako chráněný volný hráč. Na centru mohou hrát ještě Kane, Anisimov a mladý John Hayden.

Pokud se věci budou ubírat pozitivním směrem, může v příštím ročníku dojít na souboj velkých kamarádů, neboť v Anaheimu se letos prosadil Ondřej Kaše. Oba dlouholeté spoluhráče spojuje datum 3. listopadu 2016, kdy David Kämpf poprvé nastoupil v seniorské reprezentaci a Ondřej Kaše o pár hodin dříve debutoval právě v NHL proti Pittsburghu. Už brzy mohou oba nastoupit proti sobě na nejzářivějším klubovém kluzišti světa. Vzájemný duel by znamenal také velkou odměnu pro chomutovské mládežnické trenéry, kteří se na rozvoji obou hráčů podíleli.

Foto: Piráti Chomutov

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1981. Hokej vstoupil do mého života, někdy v první třídě. V roce 2004 jsem napsal první "profesionální" článek o nejrychlejší kolektivní hře světa. Studoval jsem management tělesné výchovy a sportu, což nebylo úplně tou nejlepší průpravou pro "velkou" novinařinu, jíž jsem se začal věnovat po skončení školy. Od srpna 2006 vnímám NHL i profesně a ne jen jako sázející fanoušek. Nyní se k NHL tak trochu vracím, za což vděčím duchovnímu otci tohoto projektu a také jednomu ze stálých redaktorů. Sleduji všechny české hráče v zámoří, z těch zahraničních Thomase Vaneke či Nino Niederreitera. Oblíbený klub: Piráti Chomutov (jinak ani volit nemůžu)