Hudler Plameny zapálil, Frolík jim chce přidat na síle

Přidal  Pavel Krupička   do  , ,      18. 7. 2015 10:39    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hudler Plameny zapálil, Frolík jim chce přidat na síle  

Když se letos na jaře po dlouhé pauze Flames znovu podívali do play off, ncesivnhl-logo-150x150-3emalou zásluhu na tom měl Jiří Hudler, se 76 body osmý nejproduktivnější hráč základní části. V nastávající sezóně by rád pořádně přiložil ruku k dílu také další z krajánků - Michael Frolík, kterého Calgary přivábilo nabídkou pětileté smlouvy za 21,5 miliónu dolarů.

"Po tom, co kluci předvedli v minulé sezóně, je samozřejmě cílem znovu postoupit do play off. Když přidali mě a Dougieho Hamiltona, očekávání jsou ještě vyšší," pronesl český útočník na páteční tiskové konferenci, kde byly obě letní posily oficiálně představeny.

"Když se podívám na poslední rok, je úchvatné, co tohle mužstvo dokázalo," připomene Frolík účast Plamenů ve druhém kole vyřazovacích bojů, kde vypadly s Anaheimem. "Bylo úžasné sledovat, jak hrají. Máme velice talentovaný mladý tým, podívejte se na první řadu - Sean Monahan, Jiří Hudler, Johnny Gaudreau."

Kladenský rodák patří už spíše ke střední generaci, v NHL má odehráno přes pět set zápasů. Flames hodlají těžit z jeho zkušeností získaných během sedmi sezón ve Floridě, Chicagu a Winnipegu.

"Michael se v sedmadvaceti letech dostává na vrchol kariéry," říká o vítězi Stanley Cupu z roku 2013 generální manažer Brad Treliving. "Dougiemu je 22. Je to ještě mládě, ale už toho také hodně dokázal. Musíte neustále vylepšovat tým a oni nejsou jen hráči, kteří zapadnou do mužstva a uspokojí naše potřeby. S nimi se můžeme posunout dál."

V tomhle je Michael Frolík se svým novým nadřízeným zajedno. "Čeká mě tu skvělá budoucnost," věří. "Budu se muset přizpůsobit novému systému, ale těším se na práci s trenérem Bobem Hartleym. Už jsem s ním mluvil, chce mi šanci získat si hodně prostoru. Je to tvrdý kouč, ale já s trenéry nikdy neměl problémy."

Frolík je ochotný podřídit se Hartleyho představám. "V minulosti jsem ukázal, že umím hrát rozdílné role v týmu. Nevím, jaká bude moje úloha tady, ale jsem připraven na cokoliv. Můžu hrát v první řadě, ve třetí formaci, nastupovat na oslabení nebo na přesilovky..."

V nové sezóně obleče Michael Frolík dres s číslem 67 - stejným, jaké nosil ve Winnipegu.

Foto: Icon Sportswire

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.