Hvězda Vancouveru je zraněná, vyřadil ji mladý Fin

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      4. 1. 2019 9:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hvězda Vancouveru je zraněná, vyřadil ji mladý Fin  

Fanshop týmu

Vancouverský forvard Elias Pettersson opustil čtvrteční duel s Montrealem předčasně. Dvacetiletý Švéd, který útočí na Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka NHL, si po kolizi s Jesperim Kotkaniemim poranil nohu.

Osmnáctiletý Fin stáhl během střetu Petterssona k ledu. Rozhodčí však posoudili zákrok jako čistý.

Hlavní kouč Canucks Travis Green po utkání uvedl, že vycházející švédská hvězda neodehraje sobotní duel v Torontu. Její absence by ale neměla být dlouhá.

Pettersson, který v aktuální sezóně vynechal vinou otřesu mozku už šest klání, vede se 42 body (22+20) kanadské bodování nováčků. Ve středu byl k tomu nominován do výběru Pacifické divize pro Utkání hvězd 2019 (soupisky ZDE).Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.