Hvězdy týdne v NHL: McDavid, Matthews, Luongo

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      18. 10. 2016 10:45    Komentář  

Nejlepšími hráči prvního týdne základní části nové sezóny National Hockey League byli vyhlášeni mladí útočníci Connor McDavid z Edmontonu, torontský Auston Matthews a zkušený gólman Roberto Luongo z Floridy.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Úvodní herní týden nového ročníku začal až ve středu, McDavid toho přesto do neděle stihl hodně. Při premiéře v roli kapitána Edmontonu vstřelil dva góly, z toho jeden z trestného střílení, na další přihrál a dovedl Oilers k vítězství nad Calgary 7:4.

„Jsem rád, že mám ten první zápas s céčkem za sebou a že jsme obstáli. Na tento večer budu mít spoustu krásných vzpomínek,“ uvedl rodák z Richmond Hill po zápase v nové domácí hale Rogers Place.

V páteční odvetě na ledě soupeře se McDavid předvedl jedním gólem a dvěma asistencemi. Dobrou náladu mu pokazila až nedělní duel s Buffalem, ve kterém vyšel naprázdno a jeho Oilers podlehli Sabres 2:6. Po třech utkáních má McDavid na kontě šest kanadských bodů a v tabulce ligové produktivity je na třetím místě.

12. říjen, Edmonton – Calgary 7:4, McDavid 2+1
14. říjen, Calgary – Edmonton 3:5, McDavid 1+2
16. říjen, Edmonton – Buffalo 2:6, McDavid 0+0


Bude vás zajímat:


Auston Matthews, jednička letošního draftu, vstoupil do NHL čtyřmi brankami do sítě Ottawy, což mu vyneslo vedení mezi střelci (společně s Pastrňákem a Pánikem). V moderní éře nejslavnější hokejové soutěže světa, která se počítá od sezóny 1943-44, se něco takového žádnému nováčkovi v prvním zápase nepodařilo.

„Nemám slov. Jak utíkal čas, nemohl jsem víc a víc uvěřit tomu, co se to děje. Bylo to až nadpřirozené,“ sdělil zámořským novinářům rodák ze Scottsdale po prohře Maple Leafs na ledě Senators 4:5 v prodloužení.

12. říjen, Ottawa – Toronto 5:4pp, Matthews 4+0
15. říjen, Toronto – Boston 4:1, Matthews 0+0


Bude vás zajímat:


Florida vykročila do ročníku 2016-17 dvěma výhrami. Inkasovala přitom – konkrétně tedy Roberto Luongo – pouze dvě branky. Ve čtvrtek kanadský gólman zlikvidoval 23 střel Ďáblů z New Jersey, o dva dny později pustil jediný z 22 puků vystřelených hokejisty Detroitu. Luongova úspěšnost při zákrocích dosáhla téměř 96 procent (95,7%).

13. říjen, Florida – New Jersey 2:1pp, Luongo 24/23
15. říjen, Florida – Detroit 4:1, Luongo 22/21

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.