Select Page

Hvězdy týdne v NHL: McDavid, Matthews, Luongo

Hvězdy týdne v NHL: McDavid, Matthews, Luongo

Nejlepšími hráči prvního týdne základní části nové sezóny National Hockey League byli vyhlášeni mladí útočníci Connor McDavid z Edmontonu, torontský Auston Matthews a zkušený gólman Roberto Luongo z Floridy.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Úvodní herní týden nového ročníku začal až ve středu, McDavid toho přesto do neděle stihl hodně. Při premiéře v roli kapitána Edmontonu vstřelil dva góly, z toho jeden z trestného střílení, na další přihrál a dovedl Oilers k vítězství nad Calgary 7:4.

„Jsem rád, že mám ten první zápas s céčkem za sebou a že jsme obstáli. Na tento večer budu mít spoustu krásných vzpomínek,“ uvedl rodák z Richmond Hill po zápase v nové domácí hale Rogers Place.

V páteční odvetě na ledě soupeře se McDavid předvedl jedním gólem a dvěma asistencemi. Dobrou náladu mu pokazila až nedělní duel s Buffalem, ve kterém vyšel naprázdno a jeho Oilers podlehli Sabres 2:6. Po třech utkáních má McDavid na kontě šest kanadských bodů a v tabulce ligové produktivity je na třetím místě.

12. říjen, Edmonton – Calgary 7:4, McDavid 2+1
14. říjen, Calgary – Edmonton 3:5, McDavid 1+2
16. říjen, Edmonton – Buffalo 2:6, McDavid 0+0


Bude vás zajímat:


Auston Matthews, jednička letošního draftu, vstoupil do NHL čtyřmi brankami do sítě Ottawy, což mu vyneslo vedení mezi střelci (společně s Pastrňákem a Pánikem). V moderní éře nejslavnější hokejové soutěže světa, která se počítá od sezóny 1943-44, se něco takového žádnému nováčkovi v prvním zápase nepodařilo.

„Nemám slov. Jak utíkal čas, nemohl jsem víc a víc uvěřit tomu, co se to děje. Bylo to až nadpřirozené,“ sdělil zámořským novinářům rodák ze Scottsdale po prohře Maple Leafs na ledě Senators 4:5 v prodloužení.

12. říjen, Ottawa – Toronto 5:4pp, Matthews 4+0
15. říjen, Toronto – Boston 4:1, Matthews 0+0


Bude vás zajímat:


Florida vykročila do ročníku 2016-17 dvěma výhrami. Inkasovala přitom – konkrétně tedy Roberto Luongo – pouze dvě branky. Ve čtvrtek kanadský gólman zlikvidoval 23 střel Ďáblů z New Jersey, o dva dny později pustil jediný z 22 puků vystřelených hokejisty Detroitu. Luongova úspěšnost při zákrocích dosáhla téměř 96 procent (95,7%).

13. říjen, Florida – New Jersey 2:1pp, Luongo 24/23
15. říjen, Florida – Detroit 4:1, Luongo 22/21

Výsledky

18.10.19.10.20.10.
Pittsburgh NY Rangers 5:4
Florida Philadelphia 1:5
Toronto Washington 2:0
Tampa Bay New Jersey 4:5
Vancouver Ottawa 3:0
Colorado Nashville 1:4
Columbus Winnipeg 5:2
Arizona Dallas 1:3
Carolina Edmonton 5:3
Buffalo Vegas 4:5
Montréal San Jose 2:5
Detroit Toronto 3:6
Chicago St Louis 2:5
Montréal Los Angeles 1:5
Vancouver Boston -:-
NY Islanders NY Rangers -:-
Nashville Philadelphia -:-
Tampa Bay Columbus -:-
New Jersey Ottawa -:-
Edmonton Chicago -:-
St Louis Colorado -:-
Carolina Calgary -:-
Dallas Arizona -:-

Twitter