Select Page

Hvězdy týdne v NHL: Talbot, Anisimov, Green

Hvězdy týdne v NHL: Talbot, Anisimov, Green

Nejlepšími hráči druhého týdne základní části nové sezóny National Hockey League byli vyhlášeni brankář Edmontonu Cam Talbot, útočník Chicaga Arťom Anisimov a zadák Detroitu Mike Green.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


První hvězdou byl zvolen devětadvacetiletý Talbot, vychytal Edmontonu výhry nad Carolinou, St. Louis a Winnipegem. Výkon v nedělním zápase pod širým nebem na fotbalovém stadiónu ve Winnipegu (33 240 lidí) navíc vyšperkoval čistým kontem, dvanáctým v NHL.

„Poprvé jsem měl možnost chytat ve venkovním zápase a užil jsem si ho. Atmosféra byla úžasná. Během víkendu jsme povečeřeli s klubovými legendami, které hrály den před námi. A k tomu jsme ještě získali dva cenné body. Byla to zábava, vydařený víkend,“ řekl Talbot.

Rodák z Caledonia, provincie Ontario, inkasoval v průměru jen jednu branku v každém utkání, úspěšnost zákroků měl rovných 97 procent. Oilers patřili v předchozích sezónách k nejslabším týmům soutěže, ale momentálně jsou s deseti body překvapivým lídrem Západní konference.

18. říjen, Edmonton – Carolina 3:2, Talbot 33/31
20. říjen, Edmonton – St. Louis 3:1, Talbot 35/34
23. říjen, Winnipeg – Edmonton 0:3, Talbot 31/31

Druhou hvězdou byl vybrán osmadvacetiletý Anisimov, jenž byl se sedmi body nejproduktivnějším hráčem týdne. Rodák z Jaroslavle odehrál ve sledovaném období tři zápasy, ve kterých zaznamenal čtyři branky a tři asistence.

Nejlépe mu vyšel úterní duel proti Philadelphii (7:4), ruský forvard dal dva góly a na další dva přihrál. „Zápas se přeléval z jedné strany na druhou. Ale nakonec se nám i po ztrátě vedení povedlo zápas zvrátit zase k nám a dopadlo to dobře,“ liboval si Anisimov po svém prvním utkání v NHL, ve které si připsal čtyři body.

18. říjen, Chicago – Philadlephia 7:4, Anisimov 2+2
21. říjen, Columbus – Chicago 3:2, Anisimov 0+1
22. říjen, Chicago – Toronto 5:4sn, Anisimov 2+0

Trojici nejlepších doplnil jednatřicetiletý obránce Mike Green, jenž vedle defenzivní práce stihl nasbírat (ve čtyřech utkáních) i pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence. Green má na kontě v základní části NHL už přes stovku gólů (123 branek, 655 utkání), ale hattrick v pondělním duelu s Ottawou byl pro něj premiérový.

Většinu své dosavadní kariéry odehrál Green za Washington, v Detroitu je teprve druhým rokem. „Celou kariéru strávil v jiném týmu a pak najednou přišla změna. Chvilku zabere, než se člověk přizpůsobí novému prostředí. A bylo vidět, že do téhle sezóny už vstoupil v mnohem lepším rozpoložení,“ uvedl kouč Detroitu Jeff Blashill.

17. říjen, Detroit – Ottawa 5:1, Green 3+0
19. říjen, NY Rangers – Detroit 1:2, Green 0+1
21. říjen, Detroit – Nashville 5:3, Green 0+1
22. říjen, Detroit – San Jose 3:0, Green 0+0

Výsledky

18.10.19.10.20.10.
Pittsburgh NY Rangers 5:4
Florida Philadelphia 1:5
Toronto Washington 2:0
Tampa Bay New Jersey 4:5
Vancouver Ottawa 3:0
Colorado Nashville 1:4
Columbus Winnipeg 5:2
Arizona Dallas 1:3
Carolina Edmonton 5:3
Buffalo Vegas 4:5
Montréal San Jose 2:5
Detroit Toronto 3:6
Chicago St Louis 2:5
Montréal Los Angeles 1:5
Vancouver Boston -:-
NY Islanders NY Rangers -:-
Nashville Philadelphia -:-
Tampa Bay Columbus -:-
New Jersey Ottawa -:-
Edmonton Chicago -:-
St Louis Colorado -:-
Carolina Calgary -:-
Dallas Arizona -:-

Twitter