Hvězdy u dna. Odnese to kapitán?

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      20. 10. 2019 14:57     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hvězdy u dna. Odnese to kapitán?  

Fanshop týmuDallas Stars při letní přestávce měnili tvář mužstva, přišli především ceněný veterán Joe Pavelski a chřadnoucí střelec Corey Perry. Z Texasu naopak zmizeli Jason Spezza a třeba Valerij Ničuškin. Od Hvězd si odborníci slibovali mnoho, ne však to, že vyrovnají svůj nejhorší start do ročníku v historii. Nastává otázka, co s tím?

Stars jsou v tuto chvíli na 28. místě z 31. V deseti utkáních urvali pouhá dvě vítězství a osm porážek (jednu z nich v prodloužení). V kabině to vře, hráči jsou rozladění, jak dokazuje i pozápasový rozhovor s brankářem Antonem Chudobinem (psali jsme ZDE).

Vedení týmu začíná být neklidné, fanoušci chtějí vidět rázné kroky. Už v loňské sezoně majitel Stars kritizoval kapitána svého mužstva Jamieho Benna, naplnil se tak jeho čas v Dallasu? Loni byl spojován s Vegas nebo Vancouverem, z výměny ale sešlo.

Překážkou trejdu může být Bennova klauzule, která mu zaručuje, že může některé týmy blokovat. Nyní se něj údajně poptávali Carolina s Montrealem. Vše závisí na tom, jak dlouho bude Hvězdám trvat jejich mizérie. Bennův vztah ke klubu je po loňském ročníku značně pošramocený. Rozhodne se nakonec odejít?

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz