Hyka bude i nadále Rytířem

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      1. 6. 2018 11:08    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hyka bude i nadále Rytířem  

Fanshop týmu

Reprezentační útočník Tomáš Hyka podepsal novou roční smlouvu s Vegas. Účastník posledních dvou světových šampionátů odehrál v sezoně za nevadský klub deset zápasů, většinu ročníku strávil na farmě v organizaci Chicago Wolves.

Vedle něj se Golden Knights dohodli i s obráncem Zacem Lesliem.

Dvoucestný kontrakt zajišťuje mladoboleslavskému rodákovi gáži ve výši 650 tisíc dolarů, v případě působení na farmě v AHL pak 250 tisíc. Leslie má smlouvu také na rok s platem 675 tisíc v NHL a 75 tisíc v AHL.

V záložním celku odehrál pětadvacetiletý Hyka v uplynulé sezóně 50 utkání, v nichž nasbíral 48 bodů (15+33). V deseti duelech za Vegas si připsal tři body včetně svého prvního gólu v NHL.

Na MS v Dánsku byl s třemi brankami a třemi asistencemi čtvrtým nejproduktivnějším českým hokejistou.

Titulní foto: Icon Sporswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.