Trouba se vyhnul arbitráži. Plácl si s Rangers na dalších sedm let

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      19. 7. 2019 23:25     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Trouba se vyhnul arbitráži. Plácl si s Rangers na dalších sedm let  

Fanshop týmuDoposud zadák Jacob Trouba strávil šest ročníků ve Winnipegu. Už loni vyjednával s Jets jako omezeně volný hráč, s klubem se dohodli na ročním kontraktu za 5,5 milionů dolarů. V uplynulé sezoně nasbíral 50 bodů, mířil výš, naznačil vedení Winnipegu, že pro ně bude příliš drahý. V půlce června tak práva na něj putovala za Neala Pionka a první volbu v uplynulém draftu do New Yorku k Rangers.

New York Rangers nelenili a s nadějným bekem, ze kterého chtějí udělat jeden z pilířů přestavby jejich kádru, začali hned vyjednávat o nové smlouvě. Na 25. července bylo stanovená arbitráž, pokud by se s týmem z Manhattanu nedomluvil. Necelý týden před ní se obě strany dohodly.

Jacob Trouba svým podpisem stvrdil kontrakt na sedm let za 56 milionů dolarů, což znamená, že se Rangers bude každý rok ubírat osm milionů dolarů z platového stropu. Smlouva mu vyprší v 32 letech.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz