Jágr je zpět! Příště se snad budu cítit lépe, říká po vítězné premiéře

Přidal  Josef Michl   do  , ,      12. 10. 2017 11:22     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jágr je zpět! Příště se snad budu cítit lépe, říká po vítězné premiéře  

První krok k návratu má za sebou. Po šesti měsících, kdy nehrál žádný zápas NHL, však nešlo o nic snadného.

Při svém debutu v dresu Calgary Flames se radoval z vítězství proti Los Angeles Kings 4:3 v prodloužení.

Po zápase sdělil unavený Jágr své dojmy z utkání.

„Necítil jsem se moc dobře, ale to jsem očekával. Jsem rád, že je to za mnou, a doufejme, že v příštím zápase to bude lepší.“ prohlásil legendární útočník.

Nicméně v zápase měl Jágr několik dobrých střídání a to zejména v první třetině. Celý zápas odehrál ve třetím útoku spolu s Krisem Versteegem a Samem Bennettem.

„Měli jsme nějaká střídání, kdy jsme dokázali hrát v útočném pásmu. To je způsob, jakým bychom měli hrát. Až si mé nohy zvyknou, bude to trochu jiné.“ věří.

V zápase našel také pár momentů, které by si vytknul a se kterými nebyl vůbec spokojen.

„Nehrál jsem pět, nebo šest měsíců,“ mračil se. „A je mi 45 let.“ dodal.

Na dotaz, zda je teď rudá barva, která je barvou Flames, nyní oblíbená u dlouhovlasého útočníka, odpověděl s úsměvem.

„Moje tvář je teď rudá.“ zněla odpověď.

Poslední zápas odehrál Jágr 9. dubna 2017 v dresu Floridy. Únava se dala očekávat. Být půl roku bez zápasu, tréninkového kempu a pouze s jedním týdnem u týmu, by bylo náročné i pro mnohem mladší hokejisty.

„Myslím, že hrál okolo 13 minut,“ říká trenér Glen Gulutzan. „Je to další krok k jeho návratu bez tréninkového kempu. Nemůžete natrénovat situace ve kterých byl během těchto 13 minut.“ dodal kouč.

„Chtěli jsme mu dát 10, nebo 12 minut, takže dostal o něco více. Budeme na tom stavět. Jeho zápas příjde.“ prozradil Gulutzan.

GM Brad Treliving oceňuje, jak rychle Jágr zapadl do mužstva.

„Je to Jaromír Jágr. Polovina kluků z kabiny ještě nebyla na světě, zatímco on už hrál. Hned jak přišel, rychle se stal jedním z nás a začal dělat svoji práci.“ uznal Treliving.

 

 

Autor