Jágr si bude zvykat na nového kouče, Florida odvolala Gallanta

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      28. 11. 2016 10:57    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jágr si bude zvykat na nového kouče, Florida odvolala Gallanta  

Florida propustila v neděli po zápase Panterů v Raleighu trenéra Gerarda Gallanta (na snímku). Hosté sice nad Carolinou vedli 2:0, nakonec ale prohráli 2:3. Jaromír Jágr u první branky asistoval, u druhé se radoval, ale gól mu nakonec připsán nebyl. Generální manažer Tom Rowe, který v létě výrazně přestavěl úspěšné mužstvo, ztratil s trenérem trpělivost a rozhodl se ho vyhodit.

Jedná se o docela překvapivý tah. Panthers určitě hráli hůře než loni, nicméně to se kvůli vysokému počtu změn v sestavě asi dalo očekávat. Všechno si potřebuje sednout, hráči si musí zvyknout na nový systém. Aktuálně je Florida ve Východní konferenci desátá, zatím vyhrála jedenáct utkání, jedenáct jich prohrála.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Novináři se snažili dovolat Tomu Roweovi nebo jeho asistentu Steveu Werierovi, zatím neúspěšně. Gerard Gallant potvrdil textovou zprávou pravdivost informace, že byl i se svým dlouholetým přítelem a asistentem Mikem Kellym odvolán.

Gallant odvedl loni na Floridě výbornou práci. Skvěle sehrál mladé hráče, mužstvo dovedl k titulu za vítězství v Atlantické divizi. Po sezóně byl nominován na cenu pro trenéra roku. Do klubu ho přivedl předešlý generální manažer Dale Tallon, kterého v létě nahradil Rowe. Tallon byl přesunut do méně významné funkce prezidenta hokejových operací.

Rowe převzal mužstvo po jeho vypadnutí v prvním kole play off. K překvapení fanoušků i mnohých odborníků ho začal poměrně rázně předělávat, jako by mělo za sebou špatnou sezónu. Několik hráčů vyměnil, nakonec přivedl do týmu na deset nových tváří. S trenérem změny příliš nekonzultoval a tady zřejmě bylo zaseto semínko vzájemné nedůvěry, která vyústila v aktuální změnu na trenérském postu.


Bude vás zajímat:


Novináři přisuzují pomalý začátek právě velkému počtu nových hráčů v sestavě. Připomínají také, že mužstvo mělo smůlu na zranění. Stále mu chybí Jonathan Huberdeau, který se zranil v přípravě. Dlouho byli mimo hru Jussi Jokinen a Nick Bjugstad.

Problém může být, že Gallant byl v mužstvu velmi oblíbený, hráči pod ním hráli rádi. Skvěle si rozuměl také s nejzkušenějším hráčem ligy Jaromírem Jágrem. Teď je oblíbený trenér pryč a mužstvo by podle aktuálních informací měl vést právě ten, kdo za to může, tedy Tom Rowe.

Šedesátiletý Rowe nikdy netrénoval tým v NHL, má za sebou ale přes šest let trénování ve farmářské American Hockey League a dvě sezóny v evropské Kontinentální hokejové lize. Dá se předpokládat, že Rowe bude rychle hledat nového kouče, protože sám nemůže obě role dlouho zvládnout. Brankářský trenér Panthers Robb Tallas a asistenti Scott Allen a Dave Barr zatím zůstávají u týmu.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.