Jak dál s Kovářem? Islanders mu nejspíše zruší smlouvu

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      10. 10. 2018 19:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak dál s Kovářem? Islanders mu nejspíše zruší smlouvu  

Fanshop týmuOsmadvacetiletý dlouholetý reprezentant Jan Kovář se před letošní sezonou vydal do zámoří splnit si svůj sen. Po předsezónním kempu nastoupil ve čtyřech přípravných zápasech, v nichž si připsal dva body. I přesto ale slyšel, že se má hlásit na farmě v Bridgeportu v nižší AHL. Tam se však nedostavil a od té doby je dění okolo někdejšího elitního snajpra Magnitogorsku pořádně zamotané.

Vedení Ostrovanů došla trpělivost s Kovářem a rozhodli se ho umístit na tzv. listinu bezpodmínečný seznam volných hráčů. Podle experta Sportsnet Elliota Friedmana sním velmi záhy klub z Long Islandu rozváže smlouvu.

 

Kovář v červnu podepsal jednocestný kontrakt na dva miliony dolarů. Jenže poté, co se nedostal na soupisku hlavního mužstva před startem ročníku, se nedostavil do Bridgeportu k farmářskému mužstvu Islanders. Což je zvláštní, jak píše například novinář z nhl.com Brian Compton, protože se Čech dříve nechal slyšet, že potřebuje přivyknout zámořskému stylu hry a udělat pro to všechno.

Podrobnosti připravujeme.

Titulní foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz