Jan Kovář okusí NHL! Bez parťáků z Ruska jej čeká těžká mise

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      9. 7. 2018 18:33     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Kovář okusí NHL! Bez parťáků z Ruska jej čeká těžká mise  

Fanshop týmu

Útočník Jan Kovář míří do NHL. Plzeňský odchovanec, který zasvětil posledních pět sezón ruskému Magnitogorsku, se upsal na jeden rok New Yorku Islanders.

Podle Chrise Johnstona z kanadské stanice Sportsnet mu kontrakt vynese 2 mil. dolarů.

Osmadvacetiletý rodák z Písku působil v Metallurgu od roku 2013 a s týmem dvakrát získal Gagarinův pohár. V KHL odehrál v základní části 285 zápasů s bilancí 286 bodů (97+ 189). Dalších 32 gólů a 59 přihrávek si připsal v 83 utkáních play-off.

Podle ruského novináře Igora Eronka je však tato impozantní statistika zrádná, jelikož na ni mají značný podíl Kovářovi parťáci z útoku Sergej Mozjakin a Danis Zaripov. Mezi touto trojicí vznikla chemie, jež se podle žurnalisty nemusí v NHL opakovat.

Eronko poukazuje i na loňský Zaripovův odchodu do Kazaně, po němž český forvard ve své bodové produkci polevil. Stále ale dokázal během 54 duelů nashromáždit 35 bodů.

Kovář startoval také na olympijských hrách v Pchjongčchangu a pěti světových šampionátech. Medailového úspěchu v dresu národního týmu se přesto zatím nedočkal.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.