Jan Kovář okusí NHL! Bez parťáků z Ruska jej čeká těžká mise

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      9. 7. 2018 18:33    Komentář  

Fanshop týmu

Útočník Jan Kovář míří do NHL. Plzeňský odchovanec, který zasvětil posledních pět sezón ruskému Magnitogorsku, se upsal na jeden rok New Yorku Islanders.

Podle Chrise Johnstona z kanadské stanice Sportsnet mu kontrakt vynese 2 mil. dolarů.

Osmadvacetiletý rodák z Písku působil v Metallurgu od roku 2013 a s týmem dvakrát získal Gagarinův pohár. V KHL odehrál v základní části 285 zápasů s bilancí 286 bodů (97+ 189). Dalších 32 gólů a 59 přihrávek si připsal v 83 utkáních play-off.

Podle ruského novináře Igora Eronka je však tato impozantní statistika zrádná, jelikož na ni mají značný podíl Kovářovi parťáci z útoku Sergej Mozjakin a Danis Zaripov. Mezi touto trojicí vznikla chemie, jež se podle žurnalisty nemusí v NHL opakovat.

Eronko poukazuje i na loňský Zaripovův odchodu do Kazaně, po němž český forvard ve své bodové produkci polevil. Stále ale dokázal během 54 duelů nashromáždit 35 bodů.

Kovář startoval také na olympijských hrách v Pchjongčchangu a pěti světových šampionátech. Medailového úspěchu v dresu národního týmu se přesto zatím nedočkal.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.