Jaškina si z waiver listu vybral Washington. Měl by nahradit tvrďáka Wilsona

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      3. 10. 2018 12:35     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaškina si z waiver listu vybral Washington. Měl by nahradit tvrďáka Wilsona  

Fanshop týmuSyn dlouholetého obránce Vsetína Alexeje Jaškina Dimitrij poprvé změní v rámci NHL dres. Po šesti letech v St. Louis Blues slyšel, že už není potřeba a měl se hlásit na farmě. Předtím ale musel projít waiver listem, odkud si jej vytáhl úřadující šampion Washington Capitals.

Pětadvacetiletý bývalý hráč Slavie by měl v útoku Capitals především nahradit Toma Wilsona, jenž čeká na verdikt o jeho trestu. V NHL dosud odehrál přes 250 utkání, v loňské sezoně nasbíral 17 bodů v 76 utkáních. „Potřebovali jsme někoho, kdo by zacelil díru po Tomovi (Wilsonovi, pozn. red.),“ vysvětlil generální manažer Washingotnu Brian MaLellan.

Rodák z Omsku reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru i na uplynulém Mistrovství světa. Letos je v posledním roce svého tříletého kontraktu v hodnotě tří milionů dolarů.

Titulní foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz