Jediný draftovaný Slovák: Na Bolts nemyslím, teď žiju pro Slovensko

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      27. 12. 2019 20:36     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jediný draftovaný Slovák: Na Bolts nemyslím, teď žiju pro Slovensko  

Slovenští hokejisté si mohou na juniorském šampionátu oddychnout. V důležitém duelu s Kazachstánem dokázali zvítězit 3:1 a úspěšně tak vykročili za zachránou i do čtvrtfinále.

Významnou postavou překvapivě vyrovnaného zápasu byl 18letý útočník Maxim Čajkovič, který jednou asistoval a několikrát sám ohrozil kazašského gólmana.

Jediný Slovák, jenž prošel letošním draftem NHL (Tampa Bay, 3. kolo), prožívá zdařilý ročník i v Saint John v QMJHL, kde si v 16 partiích připsal už 22 bodů (10+12).

Čím vás Kazaši nejvíce překvapili?

Bruslili, hráli do těla. Dobře bránili, přehusťovali celé střední pásmo a pak se k nim velmi těžko dostávalo do třetiny. A to byla, myslím, pro nás nejtěžší část celého zápasu.

Navíc do toho pořád šli naplno a nezastavila je ani ta atmosféra tady.

Atmosféra vám jenom pomáhala nebo vás i částečně svazovala?

Atmosféra jenom pomáhá. Fanoušci nás hnali celý zápas dopředu. Řekli jsme si, že musíme hrát pro ně.

Jak moc to byl fyzicky náročný zápas. Vypadáte hodně unaveně.

Je to mistrovství světa, takže hrajete na 101 procent a nejvíce, jak se to dá. A je jedno, proti komu jdete do hry.

Individuálně se přes Kazachy dalo přecházet?

Když jsme si otevřeli cestu chytrou přihrávkou, nebo oni udělali chybičku tak ano.

Když se podíváme do zámoří, tak tobě osobně se letos daří. Jaké má tým ambice?

Ambice jsou vždy nejvyšší. Když nejdete do sezóny s tím, že chcete vyhrát, tak je to o ničem. Takže i když ten tým nemáme letos tak skvělý, tak už se staví pro příští roky. Chceme nabrat co největší zkušenosti a podívat se v play-off co nejdále.

Portál kanadské stanice Sportsnet tě zařadil do trojice slovenských hráčů, které by měli fanoušci nejvíce sledovat. Čím sis podle sebe vysloužil tuto pozornost?

Makám každý den, pracuju na sobě. Dělám vše proto, abych byl co nejlepší. A myslím, že oni to vidí.

Kolikrát během zápasu – a jestli vůbec – ti proběhne hlavou, že se na tebe dívají zástupci Lightning?

Vůbec se na to nesnažím myslet. Snažím se hrát a soustředit se jen na Slovensko a náš výkon.

Takže během turnaje na tohle vůbec nemyslíš?

Nesoustředím se na to. Ne, že by mě to nezajímalo, ale pokud se na to soustředím, pouze mi to sváže ruce.

Jak ses vyrovnal s přechodem na širší kluziště?

Byl jsem překvapený, protože plocha tu není až tak široká, takže je to o mnohem lehčí. Navíc jsme byli předtím v Žilině, kde je kluziště o něco širší než v Kanadě a tady je zase o kousek širší než v Žilině. Takže to byl takový plynulý přechod.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.