Jméno Brocka Boesera začíná být spojováno s nominací na Calder Trophy

Přidal  Josef Michl   do  , ,      22. 11. 2017 21:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jméno Brocka Boesera začíná být spojováno s nominací na Calder Trophy  

V úterním zápase proti Philadephii si připsal dvě branky. Dvacetiletý útončík se i díky tomu stále více dostává do diskuzí ohledně souboje o Calder Trophy, ve kterém bude jistě hrát významnou roli.

Clayton Keller, který hájí barvy Arizony potvrdil svůj potenciál hned v počátku sezóny a stal se hlavním favoritem na ocenění pro nováčka roku. Vítězství však zdaleka nemá jistě.

Boeser se dvěma body z posledního utkání dostal na úroveň dalšího nováčka, který na sebe strhává hodně pozornosti. Matthew Barzal si v New York Islanders počíná také opravdu skvěle. Jak Boeser tak i Barzal měli odehráno méně utkání než Keller, což může hrát v jejich prospěch.


Clayton Keller23 zápasů11 gólů9 asistencí20 bodů
Brock Boeser18 zápasů9 gólů10 asistencí19 bodů
Mathew Barzal20 zápasů4 gólů15 asistencí19 bodů

Boeser byl draftován z 23. místa v roce 2015 a svůj debut prožil v minulé sezóně, ve které si připsal čtyři góly a jednu asistenci během devíti utkání. V kariéře tak v součtu získal 13 gólů a 11 asistencí během 27 zápasů.

Ať už se nováčkem sezóny stane kdokoliv, Vancouver narazil v roce 2015 na zlatou žílu jménem Brock Boeser.

 

 

Štítky

Autor