Jsou bostonské dny Toreye Kruga sečteny?

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      24. 6. 2020 9:00     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsou bostonské dny Toreye Kruga sečteny?  

Fanshop týmuJe devětadvacetiletý obránce Torey Krug na odchodu z Bostonu? Ofenzivní obránce se nachází v posledním roce svého kontraktu a vyhlíží tučné přilepšení. Je však otázkou, zda se vedení Bruins odhodlá mu výplatní pásku zvýšit podle jeho požadavků.

Krug do konce sezony 2019/2020, ať už nastane kdykoliv, pobírá 5,25 milionů dolarů ročně. Jeho význam pro defenzivu Bruins v posledních letech narůstal, jen letos měl skutečně impozantní čísla v nedokončené základní části: 61 zápasů, 49 bodů (9+40). Zámořští experti spekulují, že ofenzivní bek se může pohybovat okolo osmi milionů dolarů ročně. To však může činit vedení Bostonu velké starosti s platovým stropem.

Agent Toreye Kruga by za služby svého klienta mohl požadovat okolo 8 milionů ročně po dobu pěti let. Medvědi by v případě odchodu Kruga měli solidní náhradu: Charlieho McAvoye a Brandona Carla. Konec kariéry se však mílovými kroky blíží ke kapitánovi Zdenu Chárovi, což může společně s Krugovým odchodem činit velké starosti v obranné třetině Bruins.

Podle bostonského insidera by však v prospěch Medvědů mohla hrát nejistá situace na hráčském trhu způsobená přerušeným ročníkem a také fakt, že se Bruins v únoru zbavili nevýhodného kontraktu na 4,5 milionů dolarů ročně, které pobíral David Backes.

A nebo se ambiciózní obránce pro dobro kolektivu rozhodne dát svému klubu slevu na své služby?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz