Kadri se stěhovat nechtěl, původně odmítl trejd do Calgary

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , , ,      12. 7. 2019 8:54     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kadri se stěhovat nechtěl, původně odmítl trejd do Calgary  

Fanshop týmuNazem Kadri začátkem měsíce přestoupil z Toronta do Colorada. Maple Leafs se kanadského centra snažili vyměnit již delší dobu, nakonec na trejd přistoupilo Colorado, které za Kadriho s Calle Rosenem poslali do Toronta Tysona Barrieho a Alexandera Kerfoota s šestou volbou v příštím draftu.

Kanadský útočník před trejdem podle svých slov využil svoji klauzuli o nevyměnitelnosti a stopnul rozjetá vyjednávání Maple Leafs s Calgary Flames. Jeho úmyslem totiž bylo zůstat v Torontu. „Bylo to tak, že už byli s Calgary domluvení a potřebovali po mě, abych se vzdal nevyměnitelnosti. Nemám nic proti Calgary, mám rád jejich tým a líbí se mi, kam směřují. Ale říkal jsem si, že když odmítnu, budu mít větší šanci zůstat s Maple Leafs,“ sdělil Kadri.

Ani tento vzdor mu však nepomohl, jak už je zmíněno v úvodu článku, Kadri se nakonec stěhoval do Denveru. „Jasně, chápu, že je to byznys. Tahle sezona bude pro mě o tom, že chci všem ukázat čeho jsem schopný. Očekávám od sebe velké věci tento rok,“ shrnul své dojmy osmadvacetiletý útočník.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz