Kakko si věří. Můžu být jednička draftu, říká mladý Fin

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      18. 5. 2019 19:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kakko si věří. Můžu být jednička draftu, říká mladý Fin  

Útočník Kaapo Kakko nabyl sebevědomí a myslí si, že by si jej New Jersey mohlo na letošním draftu vybrat z celkového prvního místa.

Finskému prospektu je přitom odborníky dlouho předpovídaná druhá pozice za americkým forvardem Jackem Hughesem. Právě probíhající světový šampionát, na němž 18letý rodák z Turku září, však může poměr šancí změnit.

„Tento turnaj je pro mě z hlediska draftu důležitý,“ cituje Kakka Aaron Vickers z oficiálních stránek NHL. „Myslím si, že můžu být draftovou jedničkou.“

A statistiky na mistrovství světa v Bratislavě a Košicích jeho odvážným slovům nahrávají. V dosavadním průběhu bojů o titul mistra světa předčil Hughese s velkým náskokem, když nasbíral v pěti zápasech sedm bodů. Jeho sok z USA zaznamenal první bod až v sobotu.

„Hraju dobře,“ pokračoval Kakko, který je na svém prvním seniorském šampionátu. „Nevěnuju příliš pozornost Jacku Hughesovi a jeho hře, ale jsem si jistý, že tu ukážu všem své dovednosti a um. Nebude to pro ně lehká volba (týmy vybírající na draftu – pozn. NHLnews).“

Žádný finský hokejista doposud nebyl na přehlídce talentů NHL vybrán z prvního místa. Blízko byl naposledy útočník Patrik Laine, jehož si Jets zvolili v roce 2016 jako celkovou dvojku. Absolutní primát tehdy musel přenechat Austonu Matthewsovi.

Kakkův nádherný gól v utkání proti Dánsku:

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.