Kanada si v generálce na olympiádu pohrála se Švédskem

Kanaďané byli v přípravě na olympijský turnaj stoprocentní.
Po výhrách nad Lotyši (2:0) a Bělorusy (2:0), v nichž nedovolili soupeřům vstřelit branku, dokázali v generálce porazit Švédy vysoko 4:1.

Jak se Kanada na hokejový turnaj roku připravuje, si přečtěte ZDE.

Jediným úspěšným střelcem Skandinávců byl forvard Dick Axelsson (Färjestad BK, SHL), jenž zásahem z 13. minuty otevřel skóre utkání. Další úspěchy už ale patřily výhradně vyslancům země javorového listu.
O vítězný gól Kanady se postaral v půli druhé třetiny útočník Christian Thomas (Wilkes-Barre/Scranton Penguins, AHL).
Kanaďané se na Hrách objeví ve skupině A, v níž postupně narazí na Švýcarsko, Česko a Koreu. Švédové hrají ve skupině C, kde se utkají s Norskem, Německem a Finskem.
Vítězný gól Christiana Thomase:

Závěrečná branka utkání, Wojciech Wolski zvyšuje na 4:1:

Kanada – Švédsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
(hráno v Inčchonu)
Branky: 18. Robinson, 29. Thomas, 33. Bourque, 46. Wolski – 13. Axelsson.

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.