Kdo jiný než Hossa! Slovenský ostrostřelec zajistil Chicagu další body

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      20. 11. 2016 12:34     Komentář

V absolutní pohodě hraje letos Marián Hossa. Utrápená loňská sezóna, kdy dal jen 13 gólů v 64 zápasech, je zcela zapomenuta. Sedmatřicetiletý Slovák chce evidentně všechny přesvědčit, že na NHL stále má a že může tým táhnout. V osmnáctém utkání této sezóny vstřelil v sobotu už svůj jedenáctý gól. Navíc v prodloužení, čímž proti Vancouveru pomohl Chicagu dotáhnout parádní obrat.

Domácí Canucks vedli po čtyřiceti minutách už 3:0, ve třetí dvacetiminutovce však o náskok přišli a v prodloužení dokonce přenechali hostům i druhý bod. Trefil ho Marián Hossa, který je letos opravdovým strojem na důležité góly!

V prodloužení zajistil Hossa Chicagu výhru už jednou, 6. listopadu proti Dallasu (4:3). Jen o den dřív, tento pátek, pak rozhodoval zápas s Calgary. Nebylo to přímo v nastavení, ale moc do něj nechybělo. Blackhawks hráli v Calgary 2:2, Hossa zlomil nerozhodnutý stav úspěšnou dorážkou dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou. V sobotu ve Vancouveru dokonal obrat hostů, kteří doslova vstali z mrtvých.

„Jen pokračuje v tom, co předvádí celé roky,“ pochválil slovenského útočníka trenér Hawks Joel Quenneville. „Už za nás letos dal pár důležitých gólů, tohle byl asi nejdůležitější gól dosavadní sezóny.“

Bude vás zajímat:

Pokud něco charakterizuje zkušeného hráče, pak umění neztrácet nervy. „Nepanikařili jsme,“ zdůraznil Hossa, jenž trefil výhrou parádní ranou zápěstím zpoza obránce. „Věděli jsme, že máme pořád dvacet minut a tenhle tým umí vstřelit tři góly za jednu třetinu. Byl to skvělý začátek třetiny a pěkná třetí branka našich mladých hráčů. Hezká akce celé trojky.“

Krásný pas mezi kruhy na Ryana Hartmana posílal při gólu na 3:3 Vincent Hinostroza. Dvaadvacetiletý Američan byl u všech tří branek Chicaga ve třetí třetině a za gól a dvě asistence byl vyhlášený první hvězdou večera. V desátém zápase letošní sezóny a sedmnáctém utkání kariéry si Hinostroza připsal první body v kariéře.

Rodák z Illinois se navíc vracel do sestavy po otřesu mozku a prožil skutečně úžasný večer. „Myslel jsem na to hodně,“ řekl ke své první brance v NHL. „Je pěkné mít to za sebou a snad už to dál půjde.“

Hinostroza se trefil na začátku 45. minutě po pěkném individuálním průniku. Michal Kempný vybojoval na útočné modré čáře puk, kde se chopil útočník Chicaga. Projel s ním celou třetinu a nadvakrát prostřelil brankáře Canucks Jacoba Markströma. Kempný si připsal svůj druhý bod v NHL.

„O přestávce mezi druhou a třetí třetinou promluvilo hodně hráčů, co musíme udělat, abychom se zlepšili,“ řekl Hinostroza. „Chlapi říkali: ‚Vrátíme se, není žádný důvod, proč bychom to tady měli prohrát.‘ Je opravdu fajn to poslouchat a pak se na obratu sám podílet.“

„Tahle parta umí najít cestu k vítězství. V šatně je hodně lídrů, nikdy se nevzdáváme a tohle byl skvělý příklad,“ pochválil celý tým Marián Hossa.